kołdra puchowa

Wiele osób uważa, że kołdra wypełniona puchem to najlepszy przyjaciel człowieka. Zwłaszcza gdy przychodzi okres jesienno-zimowy tego typu okrycie jest nam bardzo przydatne. Gdy nas atakuje wilgoć, zimo i zmęczenie, to najchętniej wtulilibyśmy się w ciepłe łóżeczko, by wypocząć i się zagrzać. Biorąc pod uwagę te okoliczności, trzeba przyznać z całą stanowczością, że kołdra puchowa powinna się znaleźć w każdym domu.

Trochę historii

Kołdry towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna. Swego czasu były one wykonywane ręcznie i sporo ważyły. A to za sprawą tego, że do jej wnętrza wkładano wszystko, co można było znaleźć pod ręką. Najczęściej był to puch i pióra ptactwa domowego. Czasami również wpychano do środka wełnę. Obecnie wiele sklepów oferuje kołdry całoroczne. Do niezwykle przyjemnych należą kołdry puchowe wypełnione puchem gęsi syberyjskiej białej. Cechują się one dużą sprężystością. Natomiast tkanina zewnętrzna składa się z pucho-szczelnej bawełny antyalergicznej. Taki zestaw ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i higroskopijne.

Jaką kołdrę wybrać?

Kiedy zamierzamy kupić kołdrę, to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej ciężar. Powinna być ona lekka, ciepła i posiadać dobrą cyrkulację powietrza. Oczywiście tego rodzaju produkt będzie się zaliczał do towarów luksusowych, gdyż tylko kołdra puchowa posiada takie właściwości. Warto wiedzieć, że puch gęsi zaliczany jest do idealnych rozwiązań, gdyż posiada dużo lepsze właściwości termoizolacyjne, niż jego kaczy odpowiednik. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na skład wypełnienia. Czasami się zdarza, że w środku jest mieszanka puchu gęsiego i kaczego. Jeśli kołdra posiada 100 procent puchu z gęsi, to będzie się odznaczać bardzo dużą elastycznością. Poza tym kołdra puchowa nie pozwoli na to, by w jej wnętrzu tworzyły się grudki i to nawet podczas długiego czasu użytkowania.

Ciepło o każdej porze roku

O kołdrze puchowej można śmiało powiedzieć, że jest to produkt niezwykle praktyczny. Z pewnością sprawdzi się o każdej porze roku. Taki efekt można uzyskać tylko dzięki naturalnemu wypełnieniu. Materiał ten znakomicie rozgrzeje nas w mroźne zimowe noce, natomiast o cieplejszej porze roku nie dopuści do przegrzania naszego organizmu. Miękka i puszysta w dotyku kołdra zapewni nam spokojny, regenerujący sen. Po takiej nocy będziemy zrelaksowani i gotowi na wyzwania, czekające nas podczas kolejnego dnia życia. Warto przy tym dodać, że zewnętrzna warstwa dobrej kołdry nie powoduje podrażnień i jest jedwabiście gładka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ