stoły warsztatowe

Hobbystyczne majsterkowanie, czy samodzielne naprawy wymagają posiadania odpowiedniego miejsca pracy. Przede wszystkim musi być ono bezpieczne, a także gwarantować swobodny dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi. Z pewnością w takiej sytuacji będzie nam potrzebny solidny stół warsztatowy, który zapewni wygodną pracę i dobrą ochronę podczas wykonywanych czynności. Czym powinien się charakteryzować taki stół roboczy?

Długość i szerokość stołu?

Jedną z podstawowych kwestii podczas zakupu stołu do warsztatu jest dopasowanie go do wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy. Mebel tego typu musi ułatwiać wykonywanie różnorakich prac. Nie może zatem być tak duży, że zagrodzi nam drogę do istotnych części pomieszczenia. Przy tym nie może być zbyt mały, bo nie będziemy mogli swobodnie i bezpiecznie realizować wcześniej zaplanowanych działań. Jeżeli najczęściej naszym udziałem są prace przy użyciu wielu elementów najlepiej w tym wypadku postawić na stoły warsztatowe o większej długości. Wówczas łatwiej nam będzie ułożyć w zasięgu ręki potrzebne przedmioty, bez konieczności przerywania pracy. Jeśli podczas prac często mamy do czynienia z częściami sporych rozmiarów, to zdecydowanie powinniśmy się zaopatrzyć w stół o szerokości większej niż 60 cm.

Wysokość stołu?

Kwestia długości i szerokości stołu jest bardzo istotna, ale liczy się także jego wysokość. Stoły warsztatowe o zbyt niskim lub za wysokim wymiarze utrudnią nam realizację zamierzonych prac. Trzeba przy tym pamiętać, że wysokość stołu nie będzie zależna jedynie od wzrostu i zasięgu ramion pracującej przy nim osoby. W grę wchodzą również indywidualne preferencje. Przed zakupem tego produktu warto dokonać próby, aby sprawdzić, czy mebel ten w rzeczywistości okaże się odpowiedni. Jeśli chodzi o produkty dostępne na naszym rynku, to najczęściej mamy do dyspozycji stoły warsztatowe o wysokości 80,90 lub 120 cm.

Rodzaj stołu?

Kolejną ważną sprawą są rodzaje stołów. Mogą się one różnić między sobą budową i sposobem użycia. Do dyspozycji mamy na przykład stoły zaciskowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one wyposażone w systemy, które składają się ze szczęk i uchwytów. Stoły składane gwarantują duże możliwości konfiguracyjne. Poza tym taki mebel można złożyć i schować na czas, kiedy nie jest nam potrzebny. Stoły z imadłem są wykorzystywane przede wszystkim podczas prac ślusarskich. Tego typu produkty mają najczęściej wzmacnianą konstrukcję. Stół stolarski służy do prac związanych z działaniem przy drewnianych elementach. Natomiast stół warsztatowy wielomodułowy pozwoli zrealizować wiele różnych zadań w tym samym czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ