Kolekcjonerskie nasiona

Każdy kolekcjoner nasion konopi wie jak zróżnicowaną grupę one tworzą. Najważniejsze linie podziału dotyczą takich kwestii jak płeć, automatyzacja wzrostu, indoor/outdoor. Ponadto, każde nasiono reprezentuje określoną odmianę marihuany, bądź jest krzyżówką dwóch lub większej liczby odmian. Dlatego zakup nasion kolekcjonerskich powinien być odpowiednio przemyślany – warto wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje jak i zawartość posiadanego już zbioru nasion. Poniżej wskazujemy na najczęściej wybierane odmiany nasion, które każdy kolekcjoner powinien włączyć do swojego zbioru. 

Nasiona męskie, czy żeńskie? 

Zdecydowanie częściej wybór kolekcjonerów pada na nasiona żeńskie niż męskie. Dysproporcja ta wynika z samego faktu, że nasiona żeńskie zawierają w swoim „genetycznym oprogramowaniu” skrypt rozwoju topów z trichomami. Nasiona męskie są wybierane rzadziej, choć niektórzy, najbardziej zapaleni kolekcjonerzy, również je posiadają w swoich zbiorach.

Konopie są oczywiście roślinami płciowymi – mogą posiadać płeć męską, żeńską, bądź hybrydową (łączącą cechy obu). W warunkach naturalnych konopie korzystają z niezwykle atrakcyjnego mechanizmu rozwojowego, w jaki wyposażyła je ewolucja. Są roślinami, które potrafią doprowadzić do samozapylenia. W warunkach kontrolowanych – w przemysłowych hodowlach – rozwój roślin jest całkowicie nadzorowany, także pod kątem rozwoju ich cech płciowych. Dlatego wybierając nasionko kolekcjonerskie, masz pewność, że jego kod genetyczny został precyzyjnie i odgórnie ustalony. 

Nasiona indoor czy outdoor? 

Nasiona kolekcjonerskie pozyskiwane są z hodowli organizowanych na dwa różne sposoby. Pierwszy to hodowle pod zadaszeniem, w pomieszczeniach tworzących warunki odizolowane od wpływu czynników zewnętrznych. Pochodzące od nich nasiona nazywane są nasionami indoor – czyli powstałymi w hodowli zamkniętej. 

Nasiona outdoor zostały natomiast pozyskane z upraw „pod chmurką”. Różnica pomiędzy tymi dwoma typami nasion nie ujawnia się w ich wyglądzie, a dotyczy jedynie sposobu ich wytworzenia oraz związanego z tym potencjału genetycznego. Większość kolekcjonerów sięga po nasiona indoorowe, podczas gdy nasiona outdoroowe stanowią atrakcyjny dodatek w rozbudowanych kolekcjach doświadczonych konopnych hobbystów. 

Nasiona automatyczne oraz odmiany THC i CBD 

Ważnym kryterium wyboru jest także kwestia automatyzacji procesu wzrostu i kwitnienia. Wśród oferowanych ziaren znajdziesz produkty automatyzowane oraz zwykłe. Choć jest to kolejna sprawa związana z potencjałem genetycznym nasion, to jednak wielu kolekcjonerów zwraca na nią uwagę. Oczywiście, większą popularnością cieszą się odmiany automatyczne, nazywane po prostu automatami. Rośliny, z których pozyskano takie nasiona, zostały poddane specjalnemu treningowi rozwojowemu, dzięki któremu uzyskały zdolność samodzielnego przestawiania się ze wzrostu na kwitnienie. Zdolność ta zapisana jest w kodzie genetycznym ziarenek.

Ostatnią sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest podział na ziarna THC i CBD. Niemal każda odmiana nasion konopi jest dostępna w obu tych wersjach. Kolekcjonerskie nasionka THC cieszą się większą popularnością, z uwagi na ich pochodzenie. Odmiany nasion CBD są uzyskiwane przede wszystkim z odmian o zastosowaniu medycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ