fryzury męskie

Na dobre minęły czasy, w których mężczyźni w ogóle nie używali bardziej specjalistycznych produktów pielęgnacyjnych, a ograniczali się jedynie do sięgania po najzwyklejsze w świecie szare mydło, jakim oczyszczali wszystkie strefy swojego ciała. Teraz producenci kosmetyków tak samo mocno dbają o panie, jak i o panów. W ich ofertach od paru ładnych lat pojawiają się specjalistyczne kosmetyki, które pomagają tworzyć i stylizować perfekcyjnie przygotowane fryzury męskie. A wbrew powszechnym przekonaniom pielęgnacja typowo męskich włosów bywa dość skomplikowana, bo ma ona swoje określone potrzeby i musi działać w konkretny sposób, tak więc będzie różnić się od pielęgnacji włosów kobiecych.

Męskie kosmetyki do włosów

Produkt do włosów musi być zawsze zgrany z aktualną kondycją włosów i indywidualnymi potrzebami pasm. Zawsze będzie on bowiem leczyć pewne konkretne problemy czy przypadłości. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez panów są oczywiście szampony do włosów przetłuszczających się, czyli te, które przede wszystkim działają mocno oczyszczająco. Nie zawsze ta klasyka będzie jednak dobrym wyborem. Silnie oczyszczający szampon w żadnym wypadku nie sprawdzi się na włosach mocno przesuszonych, które bez przerwy wypadają, łamią się i rozdwajają, które dosłownie dzień w dzień odnajduje się czy to na szczotce, czy to na poduszce. Jeżeli natomiast nie ma się żadnych specjalnych problemów ze swoimi pasmami, najlepiej sięgać po dość uniwersalne szampony do włosów, przeznaczone do włosów normalnych, czyli właśnie tych nieproblematycznych. Mają one na ogół na tyle proste i naturalne składy, że śmiało można używać ich nawet codziennie. Zawsze warto też mieć w łazience przynajmniej jeden kosmetyk przeciwłupieżowy, gdyż od czasu do czasu niemalże każdy mężczyzna ma do czynienia z łupieżem, a mając taki szampon pod ręką, szybko można sobie poradzić z zaistniałym problem.

Stylizacja męskich fryzur

Szampony do włosów to jednak nie wszystko. Co prawda mężczyźni rzadko kiedy sięgają po jakiekolwiek odżywki czy maski do włosów, ale wbrew pozorom powinni to robić i powinni to robić regularnie. Może nie przy każdym myciu, ale tak przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować włosom bardziej dogłębne odżywienie, wsmarowując w nie jakąś maskę albo przynajmniej olejek. Warto też sięgać po produkty do stylizacji. Odpowiednio zastosowane pomady do włosów poradzą sobie z szybkim ujarzmieniem pasm i zapewnią im idealny wygląd na bardzo długi czas. Zagwarantują też fryzurze efektowny połysk. Nie bez powodu to właśnie takich pomad używa się w tym momencie we wszystkich modnych barber shopach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ