Komfort oraz bezpieczeństwo, czyli główne zalety stosowania automatyki do bram

0
1297

Każdy posiadacz domu powinien skupić się na stworzeniu kompleksowych zabezpieczeń, które powinny podnieść nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale także komfort mieszkańców. Jednym z kluczowych elementów tego rodzaju zabezpieczeń jest rzecz jasna brama z wbudowanym – automatycznym napędem. Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Tendencja do poprawy jakości życia na które składa się bezpieczeństwo oraz wygoda funkcjonowania rośnie. Specjaliści i inżynierowie starają się tworzyć zabezpieczenia, które będą skuteczne, a przy okazji proste w obsłudze. Do tego typu wynalazków zaliczamy oczywiście bramę automatyczną, która jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku domów wolnostojących, szeregowych, działkowych oraz osiedli zamkniętych. Jak sama nazwa wskazuje bramy te są w pełni zautomatyzowane, a więc działają na zasadzie pilota sterującego, który w sposób zdalny otwiera i zamyka bramę. Dotyczy to wszystkich rodzajów bram – skrzydłowych, garażowych oraz jednoskrzydłowych.

automatyczne bramy

Rosnąca konkurencja rynkowa sprawia, że koszta związane z tego rodzaju zabezpieczeniem maleją. Badania statystyczne ukazują, iż 6/10 osób budujących dom decyduje się właśnie na tytułowe rozwiązanie. Istnieje także spory odsetek osób, które modernizują swe konwencjonalne – ręczne bramy montując w nich system napędowy. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie z czego składa się konstrukcja mechanizmu występującego w bramach automatycznych.

automatyka do bram

Mechanizm ten składa się z trzech podstawowych elementów – silnika, przekładni ślimakowej oraz modułu sterującego. W większości przypadków stosuje się silniki elektryczne zasilane napięciem na poziomie 230V prądem zmiennym. Silniki korzystające z prądu stałego to rzadkość. Z kolei w przypadku przekładni ślimakowych (przesuwanych) wbudowany mechanizm nie daje możliwości otwarcia ręcznego bramy, co niesie ze sobą wiele zalet – m.in. ktoś nieproszony nie jest w stanie jej sforsować. Z drugiej jednak strony w przypadku awarii możemy pozostać domowymi więźniami…

Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia wspomnianych modułów sterujących. Owa konstrukcja oparta jest w nadajnik w formie pilota z wbudowanym odbiornikiem radiowym. Działanie pilota jest zdalne – nie trudno się domyślić, iż jego celem jest otwieranie oraz zamykanie bramy. W przypadku nieco bardziej nowoczesnych rozwiązań moduły sterujące poszerzone są o funkcje dodatkowe, takie jak czasowe programowanie. Dzięki temu możemy dobrać system do naszych indywidualnych oczekiwań.

Profesjonalne systemy automatyki do bram przesuwnych znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/automatyka-do-bram-przesuwnych

Montersi.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ