Kominek w domu, nowy czy odnowiony?

Kominek jest wielofunkcyjny. Z jednej strony źródło ogrzewania, ale również ekskluzywny element wystroju. Widok płomieni działa na nas kojąco i pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. Wnętrze z kominkiem wydaje się być bardziej przyjazne. Nie ma znaczenia czy posiadamy już kominek i chcielibyśmy go odnowić, czy będzie to nasz pierwszy kominek, ważne będzie znalezienie solidnego producenta.

Rozsądnie wybierz kominek

Koszty kominków nie należą do niskich, dlatego chcemy mieć pewność, że otrzymany produkt będzie wart swojej ceny. Dobrą opinię mają korpusy palenisk wyprodukowane ze stali kotłowej o grubości 4 mm, odpornej na działanie wysokiej temperatury. Producent wkładów kominkowych powinien zagwarantować, że konstrukcja będzie odporna na usterki i wytrzyma długotrwałe użytkowanie. Na jakość będzie także wpływać sposób produkcji, ponieważ przedmioty zrobione ręcznie wyróżniają się lepszym poziomem wykonania.

Co zrobić z otwartym paleniskiem

Jeżeli w domu jest wiekowy kominek z otwartym paleniskiem i pragniemy podnieść jego wydajność, a tym samym bezpieczeństwo możemy skorzystać z łatwych rozwiązań. Najprostsza opcja to drzwi do kominka. Jest to rozwiązanie tanie, niestety wydajność cieplna kominka wzrośnie tylko do około 20%. Za to zamontujemy je w przeciągu kilkunastu minut i bez trudu możemy kupić drzwiczki kominkowe robione na wymiar.

Lepszym rozwiązaniem będzie instalacja kasety kominkowej. Niestety kasety kominkowe kosztują więcej, ale za to pozwalają osiągnąć wydajność cieplną na poziomie 80%. Jeśli chcemy by kominek ogrzewał nasz dom, jest to dobry wybór. Kaseta kominkowa jest umieszczana w już istniejącym palenisku, w związku z tym potrzebne jest tylko uszczelnienia.

Kominki – jak znaleźć

Wszystko: wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki do kominków znajdziemy na stronie internetowej http://ignif.com/. Są to polskie artykuły, wykonywane ręcznie ze stali najlepszego gatunku. Cała kolekcja tej firmy charakteryzują się najlepszą jakością i klasycznym wykończeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ