Barber – czy warto?

Idealnie przystrzyżona, zadbana broda może być wizytówką mężczyzny. W ostatnim czasie męski zarost wrócił do łask, dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Utrzymanie jej w dobrej kondycji nie jest jednak proste. Ratunkiem okazuje się barber – czy warto skorzystać z jego usług?

Zawód barbera

Choć zawód barbera kojarzy nam się jako coś nowego, jego korzenie sięgają już XII wieku. Barber łączy w sobie fryzjera i golibrodę. Profesjonalny barber zajmuje się strzyżeniem włosów oraz pielęgnacją męskiego zarostu. Zawód cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a z usług barbera korzysta coraz więcej panów.

Wizyta w barber shopie

Miejscem pracy barbera jest barber shop, profesjonalny salon, w którym pracują specjaliści znający najnowsze trendy w barberingu. Jeśli chcemy okiełznać krzaczastą brodę, zdecydowanie warto udać się do barbera, który dokona trymowania brody, czyli nada jej odpowiedni kształt poprzez skrócenie i dopasowanie do kształtu twarzy. Dzięki temu możemy zakryć pewne mankamenty urody lub uwypuklić jej atuty, np. wyszczuplić twarz czy podkreślić kości policzkowe.

Dodatkowe zabiegi

Samo strzyżenie nie jest jedyną usługą u barbera. Oprócz tego możemy skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Barber może nawoskować brodę, nałoży specjalne olejki zmiękczające zarost i nadające przyjemny zapach czy dokona masażu głowy.

Pomysł na biznes?

Jeśli myślimy o otwarciu salonu, w którym chcemy zatrudnić profesjonalnych barberów, warto wcześniej rozeznać rynek i konkurencję. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma barber shopu, warto zastanowić się, czy nie będzie dobrym pomysłem zapełnienie tej luki na rynku. Warto wiedzieć, że do otwarcia baber shopu nie musimy mieć żadnych pozwoleń ani konkretnego wykształcenia. Możemy zarejestrować działalność jako jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę cywilną. Możemy zatrudnić specjalistów barberingu, którzy będą świadczyć usługi strzeżenia włosów, podcięcia brody, trymowania czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Szybka pożyczka na początek działalności

Jeśli podjęliśmy decyzję o otwarciu barber shopu, musimy pomyśleć o wystroju salony. Profesjonalny salon to nie tylko zawodowi barberzy, ale też męski charakter wnętrz. Skóra, drewno i grafiki na ścianach dodadzą charakteru. Do wyposażenia salonu w niezbędne przyrządy, takie jak fotel, lustra, maszynki do golenia, brzytwy czy kosmetyki, może się przydać szybka pożyczka. Dzięki niej może nam być łatwiej sfinansować potrzebny remont salonu. Szybka pożyczka często może być spłacana w ratach, więc jeśli potrzebujemy takiego dodatkowego zastrzyku gotówki, warto przeanalizować taką opcję, dowiedz się więcej na ten temat. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka będzie musiała być spłacana terminowo, dlatego upewnijmy się, że nie będziemy mieli problemów z uregulowaniem należności.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ