Kompendium wiedzy: w jaki sposób zabezpieczyć swoją broń

Posiadanie broni przez zawodowych funkcjonariuszy, myśliwych, strzelców sportowych, czy osoby mające pozwolenie na broń wymaga jej odpowiedniego zabezpieczenia. Fakt ten wynika nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale również ochronę swoich zbiorów przed kradzieżą lub zniszczeniem. Jednymi z najlepiej sprawdzających się zabezpieczeń są szafy i sejfy na broń, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb i posiadanych zbiorów.

W jaki sposób wybrać odpowiednie zabezpieczenie na broń?

Profesjonalny sejf na broń to rozwiązanie, które bez problemu może obecnie kupić każdy posiadacz broni. Dzięki temu przechowywanie niebezpiecznych przedmiotów jest znacznie łatwiejsze, a także zgodne z wymogami. Aby jednak zakupione sejfy na broń dobrze spełniały swoją funkcję, należy przemyśleć swoje aktualne potrzeby oraz uwzględnić ewentualne plany na przyszłość. Pozwoli to zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie niewielki sejf, czy znacznie większa szafa do przechowywania broni.

Jeśli potrzebny ci duży sejf do przechowywania broni odpowiednim rozwiązaniem będzie szafa S1, która może pomieścić do 50 sztuk broni palnej. Nie każdy jednak potrzebuje tak dużego schowka. Niewielkie sejfy są równie praktycznym rozwiązaniem, jednak wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej, jeśli zostaną przytwierdzone do elementów konstrukcyjnych budynku, co pozwala zabezpieczyć wnętrze sejfu przed próbą kradzieży. Jeśli zdecydujesz się jednak na zakup sejfu stojącego, koniecznie zwróć uwagę na jego masę. Im będzie on cięższy, tym trudniej będzie wynieść go z magazynu, gabinetu lub innego pomieszczenia, gdzie przechowujesz swoją broń.

Sejf do przechowywania broni – poznaj dostępne rodzaje

Dobrze dopasowany sejf na broń to nie tylko skuteczna metoda zabezpieczająca przed dostępem osób nieupoważnionych, ale również przed kradzieżą. Dodatkowo specjalne szafy na broń pozwalają zachować porządek, a także przewidują specjalne miejsce na amunicje. Zanim zdecydujesz się na zakup określonego rozwiązania, upewnij się, czy dany sejf spełnia normy bezpieczeństwa oraz standardy europejskie. Przykładowo dobre szafy na broń są zgodne z normą PN-EN 14450, a sejfy na broń II klasy z PN-EN 1143-1.

W sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów schowków, wśród których największą popularnością cieszą się:

  • Szafy na broń krótką i długą,
  • Szafy i sejfy z litego drewna lub w zabudowie drewnianej,
  • Szafy ze szkłem pancernym,
  • Sejfy samochodowe na broń.

Konkretne modele szaf i sejfów na broń różnią się między sobą również rodzajem zastosowanych zabezpieczeń. Miłośnicy klasycznych rozwiązań chętnie sięgają po sejfy z zamkiem na kluczyk. Można go jednak zastąpić mechanicznym zamkiem szyfrowym, zamkiem elektronicznym, zamkiem biometrycznym, czy też modelem działającym na kartę zbliżeniową. Rodzaj zabezpieczenia oraz wartość samego sejfu najlepiej dopasować do wartości posiadanej broni i amunicji. Odpowiedni dobór schowka pozwoli ci spać spokojnie bez obaw, że twoja broń może trafić w niepowołane ręce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ