Kosmetyki profesjonalne

Coraz większa liczba kobiet zaczyna interesować się kosmetykami profesjonalnymi, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla salonów kosmetycznych. Obecnie jednak mogą po nie również sięgnąć zwykłe kobiety. Kosmetyki przeznaczone do użytku domowego dostępne są w każdej drogerii i supermarkecie. Natomiast jeśli chodzi o kosmetyki profesjonalne, to można zakupić je głównie w salonach kosmetycznych, a także w sklepach internetowych. Czym jednak różnią się między sobą kosmetyki drogeryjne i profesjonalne?
Podstawowym parametrem odróżniającym kosmetyki profesjonalne, od tych drogeryjnych, jest zawartość substancji aktywnych. To właśnie te związki w znaczący sposób wpływają na wygląd oraz stan skóry i włosów. Warto również wiedzieć o tym, iż kosmetyki profesjonalne zawierają zwykle znacznie mniejsze ilości parabenów oraz innych substancji konserwujących. Związki te mają za zadanie przedłużenie trwałości produktów kosmetycznych. Zazwyczaj dodawane są w dużych ilościach do detalicznych kosmetyków drogeryjnych, dzięki czemu mogą one stać na sklepowych półkach nawet przez kilkanaście miesięcy.
Bardzo często kosmetyki profesjonalne są droższe od tych drogeryjnych i powinny być bardziej rygorystycznie dobierane do potrzeb skóry, najlepiej przez doświadczonego fachowca, czyli kosmetologa lub kosmetyczkę.
Niektóre firmy kosmetyczne posiadają w swojej ofercie odmienne linie kosmetyków. Jedne przeznaczone są do domowego użytku, a inne dla profesjonalistów. Te pierwsze można zakupić w każdej drogerii, profesjonalne kosmetyki najczęściej można dostać w salonie kosmetycznym lub poprzez stronę internetową producenta. Bardzo często, aby zakupić kosmetyki profesjonalne, należy mieć odpowiednie uprawnienia. Coraz częściej jednak takie produkty sprzedawane są każdej zainteresowanej osobie.
Decydując się jednak na zakup takich kosmetyków należy w pierwszej kolejności skonsultować się z kosmetyczką. Z cała pewnością pomoże ona wybrać odpowiedni produkt. Podpowie także jak należy go stosować, aby nie wyrządzić sobie szkody. W przypadku produktów mających za zadanie nawilżyć oraz odżywić skórę nie należy obawiać się żadnych skutków ubocznych. Natomiast sięgając po peelingi kwasowe, należy zachować szczególną ostrożność. Profesjonalne peelingi enzymatyczne mają zazwyczaj dosyć wysokie stężenie kwasów AHA, dlatego też powinny być stosowane wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Jeśli jednak dana osoba chciałaby rozpocząć swoją przygodę z kwasami w domu, powinna zdecydować się na produkty dostępne w każdej drogerii. Są one znacznie bardziej bezpieczne, dlatego też ryzyko poparzenia jest stosunkowo niewielkie.
Nasze typy kosmetyków profesjonalnych:
• Revlon Proffesional
• Matrix Imagine all you can be
• Alterna
• L’oreal Proffesional
• Maria Galland
• Kurland
• Arosha Proffesional

enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ