Odzież motocyklowa jest podobnie jak z odzieżą sportową. Powinna być nie tylko ładna i wygodna, ale także spełniać określone funkcje. W przypadku odzieży motocyklowej, ma ona być przede wszystkim zabezpieczeniem poszczególnych elementów ciała kierującego motorem podczas jazdy. Motocyklista podczas wypadku narażony jest na wiele urazów, a w najgorszym razie może nawet umrzeć w wyniku odniesionych ran. Odzież motocyklowa może uchronić go przed najgorszym, albo przed uniknięciem czasem bardzo przykrych w konsekwencji kontuzji i urazów. Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów określanych mianem  jako odzież motocyklowa, dlatego też nie tak łatwo w gąszczu podobnych ofert znaleźć właściwą dla nas. Jest to wybór między innymi z powyżej wymienionych powodów bardzo istotny.

Co do wyboru?

Ubranie motocyklisty ma za zadanie poprawę jego bezpieczeństwa podczas na drodze. Nie powinno być mowy o jeździe  w zwykłej koszulce, czy jeansach. Motocyklista nie  jest w tedy dobrze chroniony i naraża on tym samym swoje zdrowie oraz życie. Do wyboru jest wiele rodzajów odzieży motocyklowej, wykonanych zarówno z skóry jak i materiałów tekstylnych. Odzież ta jest odpowiednio ciasno skrojona, wzmocniona, z komfortowym szyciem. Są to między innymi kurtki oraz spodnie motocyklowe, koszulki motocyklowe, pancerze, kombinezony, rękawice czy też kamizelki.  Na szczęście nie są bezkształtne spodnie i kurtki, ale ciekawe,  designerskie ciuchy, które świetnie się prezentują. Ponad to, dostępne są one w różnych kolorach i deseniach, dlatego też każdy może wybrać odzież motocyklową, która spełni jego oczekiwania i trafi w gust. Wszystko po to, aby dopasować najlepszy rodzaj odzieży do swoich potrzeb, komfortu podczas jazdy, a także zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa.

W dużej mierze koszulki motocyklowe, a ściślej przeznaczone do jazdy motorem, są koszulkami funkcyjnymi i mają właściwości termoaktywne. Koszulki motocyklowe, tak jak odzież sportowa termo aktywna, jest produkowana ze specjalnych materiałów syntetycznych. Oznacza to, że koszulki motocyklowe posiadają zdolność sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej z powierzchni skóry, pozostawiając ją suchą, nawet przy intensywnym wydzielaniu potu. Tego rodzaj odzież szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje, a przy tym sama pozostaje sucha. Dzięki temu zapewnia suchość samej skóry, tworząc równocześnie cienką warstwę ogrzanego przez ciało powietrza, co daje łącznie wrażenie komfortu cieplnego, co jest niezwykle ważne podczas jazdy motorem.

http://www.insult.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ