Zazwyczaj uzyskanie kredytu wiąże się z rozbudowaną procedurą i przedstawianiem wielu zaświadczeń. Okazuje się jednak, że kilka firm wyszło na przeciw oczekiwaniom klientów i oferuje im kredyty, które można uzyskać szybko i bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Przeczytaj, na jakich zasadach to funkcjonuje oraz czy zdobycie takiego kredytu jest możliwe w Twoim wypadku.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń – na czym polega?

Uzyskanie ekspresowego kredytu dla firmy możliwe jest nawet bez wychodzenia z domu, przez Internet. W ten sposób możemy uzyskać nawet całkiem wysokie wsparcie – przykładowo, Ideabank oferuje kredyty ratalne przez Internet do kwoty 250 tysięcy. Procedura złożenia wniosku kredytowego została w ten sposób bardzo uproszczona. Wszystkie niezbędne dokumenty przesyłamy przez Internet, również o rozpatrzeniu decyzji jesteśmy informowani online. Wybór tego sposobu uzyskania kredytu powoduje, że można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Jeszcze na większe udogodnienia mogą liczyć wieloletni klienci danego banku. W niektórych przypadkach kredyt można uzyskać nawet przez telefon w 15 minut – decyzja pozostaje podjęta na podstawie dotychczasowej współpracy.

Jakie dokumenty będą potrzebne, aby uzyskać kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Procedury uzyskania kredytów dla firm bez zaświadczeń różnią się znacząco w przypadku poszczególnych banków, dlatego zawsze powinniśmy weryfikować je bezpośrednio u źródła. Mogą się one znacząco różnić w zależności od rodzaju kredytu i kwoty którą chcemy pozyskać. Jest oczywiste, że kredyt w wysokości kilku tysięcy uzyskamy znacznie łatwiej, niż kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy.

Aby uzyskać kredyt dla firmy przez internet w niektórych przypadkach wystarczy po prostu przesłać wyciągi z kont firmowych za ostatnie pół roku by udokumentować swoje wpływy i wydatki. Bank na tej podstawie przeanalizuje obroty firmy, sprawdzi różnego rodzaju bazy dłużników, a następnie podejmie decyzję o przyznaniu kredytu.

Kredyt na podstawie PIT

Innym ciekawym rodzajem kredytu dla firm bez zaświadczeń jest kredyt udzielany na podstawie zeznania podatkowego. Tego rodzaju kredytu nie zaciągniemy przez Internet. W tym celu będzie, co prawda, konieczna wizyta w siedzibie banku, jednak formalności zostały i tak mocno uproszczone w porównaniu ze standardową procedurą. Najczęściej w ten sposób można pożyczyć kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Na co uważać biorąc kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń ma bez wątpienia wiele zalet. Możemy go zaciągnąć łatwiej i szybciej niż inne kredyty. W ten sposób oszczędzamy cenny czas i wiele nerwów. Nie musimy odrywać pracowników od ich obowiązków by pomagali załatwić formalności związanych z kredytem. Pamiętajmy jednak, że to nie łatwość wzięcia kredytu powinna być dla nas decydująca, lecz jego koszt. Czasami lepiej poświęcić więcej czasu na formalności i złożyć wniosek w kilku bankach, by oszczędzić na oprocentowaniu. Przy dużych kwotach kredytu te kwoty mogą być znaczące.

http://www.student-zarabia.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ