W pewnym momencie naszego życia dochodzi do tego, że mamy już dość naszego małego mieszkanka, mieszkania z rodzicami czy tez powiększa nam się rodzina. Nikt nie lubi przecież żyć w zatłoczonym małym mieszkanku. Fajnie by było zamieszkać w innym miejscu niż dotychczas. Zmienić otoczenie, poznać nowych ludzi itd. Cały proces kupna domu jest bardzo ekscytujący. Zaczynamy wtedy przeglądać różne oferty nieruchomości na sprzedaż. Znalezienie idealnego nowego domu może nam zająć trochę czasu, ale na pewno warto! Później nadchodzi czas poszukiwania odpowiedniego fachowca, który wyremontuje nam łazienkę. Trzeba zacząć szukać firmy, która wykona nam meble do naszej nowej kuchni. Najlepszy czas całego tego procesu, to prawdopodobnie wtedy, kiedy zabieramy się za wyposażenie naszego nowego domu. Wybór koloru ścian oraz paneli, a potem kanapy, stolików czy łóżka do sypialni. Kupno domu to jednak świetna zabawa!

Na co się zdecydować, budowa czy kupno domu?

Budowa domu od podstaw na pewno jest dobrym, ale również kosztownym pomysłem. Musimy wtedy zająć się wieloma kwestiami, takimi jak pozwolenie na budowę itp. Na pewno jest to dość długoterminowe zadanie, a nie każdy ma tyle czasu, by poświęcić wolne dni od pracy na nadzór nad budową domu. Kupno domu może być la nas bardziej korzystne. Całkiem możliwe, że kupimy znacznie większą powierzchnię mieszkalną takiego domu w tej samej cenie jakbyśmy mieli budować dom od podstaw z o połowę mniejszą powierzchnią użytkową.

Co jest bardziej opłacalne, kupno domu czy mieszkania?

Mieszkanie w centrum to na pewno wygodna sprawa. Mamy wszędzie blisko, możemy spokojnie wyjść wieczorem do klubu i nie martwić się o transport do domu. Również dzieci mają bliżej do swoich szkół. Jednak wynajmowanie lub kupienie na własność mieszkania w mieście wcale nie musi być aż tak opłacalne. Mamy wtedy mniejszą powierzchnię użytkową za mniej więcej taką samą cenę jak za kupno domu na obrzeżach lub poza miastem. Najlepszym wyjściem kupna domu jest dla rodzin z dziećmi. Posiadamy wtedy własny samochód, także spokojnie możemy odwieźć dzieci do szkoły z rana, pojechać do pracy i przyjechać po mnie jak skończą szkołę. Autobusy również kursują, tym bardziej w godzinach porannych oraz wieczornych, także dostanie się do wsi poza miastem nie jest zbyt dużym problemem. W takim domu mamy również dużą powierzchnią, garaż i ogródek. W mieście niestety rzadko można spotkać takie rarytasy. Zaparkowanie przed budynkiem mieszkalnym jest coraz trudniejsze w obecnych czasach.

http://www.polskidom.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ