Kupujesz auto? Sprawdź, czy nie jest kradzione!

Zakupienie kradzionego samochodu jest mało prawdopodobne, ale też nie jest niemożliwe. W związku z tym wtedy, gdy chcesz kupić auto z drugiej ręki, sprawdź razem z nami, jak wybrać dla siebie bezpiecznie dobre auto używane.

Co roku na ulicach Polski oraz innych krajów kradzione są setki tysięcy samochodów. Większość z nich, które nie zostaną z sukcesem odzyskane przez policję, jest rozbierana i sprzedawana na części. Inne z kolei trafiają do ponownej sprzedaży i kupują je niczego nieświadomi klienci. Gdy kupimy auto kradzione, w takim przypadku możemy narazić się na spore kłopoty z jego zarekwirowaniem oraz z odzyskaniem pieniędzy od handlarza. Jak wobec tego ustrzec się przed kupnem auta kradzionego?

Uważaj na najczęściej kradzione samochody

Niektóre samochody kradzione są częściej, inne dość rzadko. Do tej pierwszej kategorii zaliczają się przede wszystkim takie samochody jak Audi A4, A3 oraz A6, Honda Civic, Volkswagen Golf i Passat, Seat Leon, Skoda Octavia. Jeżeli wobec tego chcesz kupić jeden z tych samochodów, zachowaj szczególną ostrożność.

Niska cena nie taka kusząca

Przy poszukiwaniu auta używanego wielu z nas kieruje się jak najniższymi cenami. W rzeczywistości jednak pod bardzo okazyjną ceną, niższą niż w innych ogłoszeniach, może kryć się próba sprzedaży pojazdu kradzionego. Sprzedawca liczy wtedy, że jak najszybciej zakończy transakcję i pozbędzie się problemu.

Sprawdź historię i dokumentację auta

Gdy jakiś samochód przypadł ci do gustu i chcesz mieć pewność, że nie jest kradziony, sprawdź jego historię oraz dokumentację. Najlepiej, aby sprzedający mógł przedstawić komplet dokumentów – karta pojazdu, dowód rejestracyjny, książka serwisowa, polisy, umowę zakupu auta, przykładowe rachunki. Również powinien on mieć zapasowy kluczyk i kartę kodową.

Numer VIN

Dużo o samochodzie powie nam też numer VIN składający się z 17 cyfr i liter. Dzięki niemu możemy sprawdzić auto w bazach internetowych, a dla pewności możemy też udać się z nim na policję.

Jeżeli jednak chcesz mieć pewność bezpieczeństwa, pomoże ci dobry dealer Forda i kup auto bez ryzyka – zarówno nowe, jak i używane.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ