Co potrafi dobry podsłuch profesjonalny?

Podsłuchiwanie niektórym kojarzy się wyłącznie ze słuchaniem na żywo cudzej rozmowy. Ewentualnie z pokazywanymi w filmach szpiegowskich skomplikowanymi urządzeniami. A jak wygląda rzeczywistość?

SpyPhone – kontrola nad smartfonem i tabletem

Aplikacja dostępna na stronie sklepu Alfatronik.com.pl daje pełną kontrolę nad telefonem. Działa w tle i jest praktycznie niewykrywalna dla użytkownika. Jej podstawową funkcją jest możliwość odsłuchiwania przeprowadzonych rozmów (nagrania zapisywane są na serwerze) i podsłuch na żywo. Oczywiście mamy również dostęp do wiadomości tekstowych, wykonanych zdjęć, zainstalowanych aplikacji i historii przeglądarki internetowej.

Urządzenie, na którym jest zainstalowany program, może służyć również do podsłuchiwania rozmów przeprowadzanych w danym pomieszczeniu. Wystarczy tylko, że aparat jest w trybie uśpienia, a wtedy za pomocą zdalnego sterowania możemy włączyć zbieranie dźwięków z otoczenia. Kto jednak woli sprzęt skonstruowany specjalnie do prowadzenia podsłuchów, ten powinien się skupić na następnej kategorii produktów.

Podsłuchy profesjonalne

Niezawodne wszędzie tam, gdzie wymagany jest dokładny zapis dźwięków z otoczenia. Urządzenie najwyższej klasy, czyli profesjonalny podsłuch GSM 4000µ zbiera wszelkie odgłosy aż z 12 metrów. Czas czuwania na jednym naładowaniu akumulatora to do 6 dni, natomiast czas nagrywania nonstop to nawet do 8 godzin. Podsłuch jest wyposażony w nadajnik GSM. Karta SIM zapewnia zatem możliwość łączności i prowadzenie nasłuchu na żywo. Aby dźwięk był najwyższej jakości, to podczas zapisu jest oczyszczany cyfrowo.

Inny model podsłuchów, GSM TYP GSM-D, wykazuje się najdłuższym czasem czuwania – nawet do 20 dni. Czas nagrywania w tym przypadku wynosi do 20 godzin. Jeśli zatem nie mamy pełnego dostępu do pomieszczenia, bo jest to na przykład sala konferencyjna, to spokojnie możemy zostawić tam urządzenie na dłuższy czas. Zasięg zbierania dźwięku jest w tym momencie węższy – wynosi do 10 metrów.

Podsłuchy profesjonalne ze względu na swoje parametry, posiadają wbudowane solidne akumulatory. Służą najczęściej do nasłuchów prowadzonych na żywo bez możliwości nagrywania rozmowy w pamięci urządzenia. Do ewentualnego zapisu są przydatne osobne rejestratory dźwięku. O wszystkie szczegóły najlepiej dopytać się profesjonalistów ze sklepu AlfaTronik.com.pl. Być może nie będziemy potrzebować profesjonalnego podsłuchu, a dyktafonu. Koszt zakupu profesjonalnego podsłuchu wynosi od 900 do kilku tysięcy złotych.

Zamaskowane dyktafony czy profesjonalne podsłuchy?

Kiedy potrzebujemy dyskrecji, to lepszym rozwiązaniem będą dla nas dyktafony. Mogą być one ukryte w różnego rodzaju przedmiotach codziennego użytku: długopisach, pendrive’ach, listwach zasilających, okularach, pilocie do samochodu. Rozwiązań jest bez liku – wszystko po to, aby uśpić czujność nagrywanej lub podsłuchiwanej osoby. Takie urządzenia przydadzą się, gdy chcemy udowodnić na przykład zdradę małżeńską lub mobbing w pracy.

W przypadku takich rozwiązań dźwięk jest nagrywany na pamięć przenośną. Wiele urządzeń (na przykład okulary) wymaga osobistego zaangażowania w prowadzoną rozmowę. Dlatego, jeśli chodzi o rozmowy biznesowe, sprawdzenie pracowników lub uczciwości w związku, to lepiej jest się zdać na podsłuchy profesjonalne. Zapewniają one najwyższą jakość nagrywanego dźwięku – dodatkowo jest on zbierany z bardzo dużego obszaru. Nie musimy zatem troszczyć się o dokładne ulokowanie urządzenia, spokojnie poradzi sobie nawet w średnim mieszkaniu lub biurze. Ceny zamaskowanych dyktafonów zaczynają się już od 130 złotych za proste modele, ewentualne koszty rosną wraz z parametrami technicznymi urządzeń.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ