Lampy owadobójcze

W końcu nastał długo wyczekiwany sezon letni. Jest to ulubiony okres wszystkich wielbicieli dań z grilla. Grill jest czasem pyszności: duszonek, kiełbasek, szaszłyków, golonek, boczków i innych skwierczących dobroci. Jednak każdy wielbiciel wieczornych posiadówek w ogrodzie ma też świadomość ich mniej przyjemnej strony — światło i smakołyki na stole przyciągają całe rzesze zainteresowanych uszczyknięciem odrobiny dla siebie: nawet jeśli nie odrobiny jedzenia, do odrobiny gości. Jak poradzić sobie z owadami siadającymi z nami do stołu?

Domowe sposoby na owady a lampy owadobójcze

Sposoby na pozbycie się owadów obrosły mnóstwem mitów. Najbardziej zajadle bronimy się przed komarami, prawdopodobnie dlatego, że to one nie ustępują nam na froncie i atakują z równą zajadłością. Co gorsza, kiedy komarom się powiedzie, to kończymy ze swędzącymi bąblami na całym ciele. Co radzi internet? Internet podaje najpowszechniejszymi rozwiązaniami tego problemu.

Domowe i naturalne sposoby na komary przy grillu.

Zmiany na balkonie czy w ogródku: posadzenie geranium, bazylii, tymianku, czy komarzycy.

Dyfuzor olejku lawendowego, cytrynowego, lub goździkowego czy rozkładanie nasączonych nimi wacików.

Cebula i czosnek, są znane z odstraszania komarów, podobnie jak ocet i dym papierosowy.

Wady domowych rozwiązań

Każde z tych z rozwiązań ma swoje plusy, przede wszystkim swoją naturalność i łatwo dostępność. Jednak nawet wykorzystanie ich wszystkich nie wyklucza możliwości zostania pogryzionym przez uparte owady. Siedząc w ogródku, w kręgu z czosnku i cebuli, popalając papierosa w otoczeniu geranium, zasmarowując się wcześniej olejkiem goździkowym, a do tego rozlewając wokół ocet, wciąż będziemy przyciągać komary, ponieważ nasza temperatura ciała jest dla nich drogowskazem do pożywienia. Nawet kiedy droga jest dla nich trudna, wciąż chcą dotrzeć do jedzenia, co nam nieuchronnie wróży wieczór pełen drapania się.

Skuteczny sposób na komary

Działanie lamp owadobójczych chyba wszyscy znają. Lampy owadobójcze skutecznie wabią meszki, muchy, komary i inne owady, a następnie się ich pozbywają, na różne, zależne od lampy sposoby. Jest to sposób o zdecydowanie większych walorach estetycznych niż domowe sposoby, a cena tego rozwiązania w zastosowaniu domowym nie jest wysoka. Przy wyborze lampy owadobójczej można wybrać kolor, kształt i rodzaj oraz zastosowanie: zewnętrzne lub wewnętrzne.

Rodzaje lamp owadobójczych

Podział lamp można stworzyć na podstawie dwóch kryteriów: czy służą do stosowania w pomieszczeniach, czy na wolnym powietrzu, albo na podstawie tego, w jaki sposób spełniają swoją funkcję. Wyróżniamy lampy owadobójcze rażące, lampy owadobójcze lepowe oraz lampy owadobójcze wiatrakowe. Wszystkie lampy owadobójcze przyciągają owady (odwracając ich uwagę od naszych grillujących gości) przez atrakcyjne świetlówki UV-A o nieszkodliwych dla ludzi długościach fal ultrafioletu.

Lampy owadobójcze w domu i na balkonie

Kiedy grillujemy na balkonie lub tarasie, łatwo jest wpuścić do domu sporo niemile widzianych gości. Zaradzić temu mogą lampy owadobójcze dostosowane do stosowania ich w pomieszczeniach. Lampy owadobójcze to skuteczna metoda walki z owadami, która pozwoli rozkoszować się sezonem grillowym. Warto pomyśleć też o innych akcesoriach, które aż krzyczą „Pora na grilla” takich jak głośniki bluetooth, czy porządny grill gazowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ