Łazienka

Osoby mieszkające w bloku bardzo często borykają się z problemem dotyczącym łazienki. Często bywa tak, że pomieszczenie to jest stosunkowo małe, a wręcz ciasne. Warto więc zastanowić się nad tym jak dobrze ją zaaranżować, żeby była funkcjonalna i przytulna w jednym. Mała przestrzeń nie zawsze oznacza, że musimy rezygnować ze wszystkiego o czym marzmy. W jaki sposób urządzić małą łazienkę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.shape.pl/jak-urzadzic-mala-lazienke/ 

Zainspiruj się projektem 

Projekty od projektantów wnętrz nie należą do najtańszych. Nie każdego na nie stać. Dzisiejszych czasach łatwo jest jednak znaleźć wiele trików w Internecie, które z łatwością samodzielnie będziemy mogli przełożyć na wygląd naszej łazienki. Najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie, żeby dobrze wykorzystać każdy centymetr łazienki. Nie każda łazienka posiada okno. Tego powodu warto jest wybrać odpowiednie oświetlenie. Kolejnym ważnym aspektem jest kolor ściany i podłogi. Małych pomieszczeniach warto postawić na kolory jasne i delikatnie stonowane. Dla porównania białe pomieszczenie wygląda na optycznie większe, niż czarne. Posiadając taką wiedzę łatwiej będzie nam wybrać kolor płytek i terakoty do łazienki. 

Jakie żarówki łazienkowe wybrać? 

Małych pomieszczeniach ciężko jest o zamontowanie pokaźnych szafek. Dlatego warto jest pomyśleć nadstawką na przykład nad pralkę. To rodzaj zabudowy, które może okazać się bardzo użyteczne. Bez większego problemu możemy schować tam ręczniki lub chemia łazienkową. Taki rodzaj szafek możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jaki internetowych. Jeżeli chodzi o kolor, ogranicza nas jedynie oferta sklepu. Możemy sięgnąć po kolory rustykalne lub coś nowoczesnego. 

Organizery na ścianę 

Organizery na ścianę do łazienki możemy zakupić jako gotowe produkty w większości sklepach z meblami czy gadżetami do domu. Chcąc nadać swojej przestrzeni wyjątkowości, możemy stworzyć je samodzielnie. Wszystko zależy od tego, co chcielibyśmy trzymać w takich pojemnikach. Możemy wykonać je z plecionych koszyczków, które z łatwością możemy ulokować na ścianach łazienki. W takich wariantach należy pamiętać, że nie powinny tam trafić przedmioty mokre. 

Zobacz też: http://www.joujou.pl/kuchnia-jak-ja-zaaranzowac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ