Meble dla zawodowych graczy

Sporty elektroniczne to potężna i wpływowa branża. W związku z tym koncentrują wokół siebie naprawdę ambitnych ludzi. Ich celem jest osiąganie wyżyn, a dążą do niego poprzez systematyczne, wielogodzinne treningi. Gaming nie jest już więc tylko zabawą, ale prawdziwym wyzwaniem, któremu playerzy za wszelką cenę starają się sprostać.

Ponieważ są to osoby profesjonalne wybierają również takie sprzęty, dzięki którym ich potencjał ma szansę na pełne wykorzystanie. Wśród tych narzędzi są oczywiście doskonałej jakości komputery oraz akcesoria komputerowe, ale równie ważne są także odpowiednie meble, które przystosowane są właśnie do uprawiania e-sportów. Mamy tutaj do czynienia z dwoma podstawowymi działami, a mianowicie gracze dobierają odpowiednie fotele gamingowe oraz biurka dla graczy. Oczywiście na rynku pojawiają się również inne ciekawe rozwiązania, ale te dwa meble dla zawodowego gracza to podstawa.

Konsumenci wybierając fotel gamingowy są skupieni na jego wygodzie oraz funkcjonalności. Powinien dać się personalizować, być przestronny, komfortowy i trwały. Byłoby idealnie, gdyby jeszcze dobrze wyglądał i był spójny ze stylem gracza. W sklepach gamingowych królują w zasadzie dwie marki, zajmujące się produkcją profesjonalnych krzeseł dla graczy. Mowa tutaj o firmach Akracing oraz DXRacer (obecne przykładowo na Gamera.pl). Ich konstruktorzy skrupulatnie opracowują każde kolejne tworzone krzesło dla gracza, w związku z czym oferta ich konstrukcji jest bardzo pokaźna, a każdy może znaleźć w niej coś wyjątkowego dla siebie. Choć w asortymencie posiadają wiele urozmaiconych modeli, to są pewne cechy wspólne dla wszystkich foteli wymienionych firm – doskonałe wykonanie, świetna jakość materiałów oraz podobne funkcje. Różnią się przede wszystkim gabarytami i wyglądem. Rozmiary są kluczowym wyróżnikiem poszczególnych modeli, bowiem to one decydują o tym, komu wybrane serie są dedykowane. Tworzone są fotele gamingowe dla osób o różnej budowie ciała i wzroście. Zarówno Akracing jak i DXRacer chce w ten sposób pokazać, że gracz może znaleźć krzesło idealne dla siebie, nie zadowalając się namiastką wygody, jaką dają uniwersalne, popularne krzesła. W tej kwestii wiodący producenci poszli jeszcze dalej i umożliwili dopasowanie fotela do indywidualnych potrzeb danej osoby. Mogą zatem zmieniać wysokość na jakiej siedzą, dobrać odpowiedni kąt odchylenia oparcia oraz ustawić podłokietniki w najwygodniejszej dla siebie pozycji.  

drifting

Drugim najważniejszym meblem zawodowych playerów jest biurko dla gracza. Tradycyjne, banalne biurka to już przeszłość. Obecnie powstają nowoczesne biurka dla graczy, które posiadają ciekawe funkcje, mają ergonomiczny kształt i kompletnie inną funkcjonalność. Jednymi z najbardziej znanych producentów biurek gamingowych są marki Arozzi oraz E-Blue. Ta druga jest dobrze znana graczom na całym świecie, ponieważ w swojej ofercie ma również akcesoria gamingowe. Arozzi natomiast jest producentem mocno skoncentrowanym na biurkach. Użyteczność tych mebli można bardzo prosto ocenić. Powinny one mieć duży blat, który pozwala swobodnie grać. Odpowiednia ilość miejsca dla klawiatury i myszki to podstawa. Odległość monitora od oczu powinna być optymalnie dopasowana, dlatego też głębokość biurka nie może być przypadkowa. Liczy się tu również stabilność. Biurko nie powinno być chwiejne, a wręcz przeciwnie, solidne o dobrze wyważonej konstrukcji. Tylko wtedy użytkownik może mieć pewność, że jego sprzęt jest bezpieczny. Koncepcje wymienionych marek posiadają wszystkie te walory, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas codziennych treningów.

arozzi

Wirtualne rozgrywki to wciąż rozwijająca się dziedzina, a dynamika tego rozwoju, ma wpływ na to w jakim kierunku podążają producenci sprzętu dla graczy. Są oni czujni i uważnie wsłuchują się w to czego trzeba graczom, dlatego kolejne powstające biurka czy krzesła gamingowe są coraz ciekawiej wykreowane i bardziej funkcjonalne. Pozostaje cieszyć się, że gracze mają tak duży wybór ciekawych mebli i bez trudu mogą urządzić swój pokój gier, w pełni satysfakcjonujący ich sposób.

[Głosów:13    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ