meble

Kuchnia jest tak naprawdę sercem domu. To w niej rodzi się mnóstwo wspomnień, zapachów, posiłków, wspólnego przygotowania jedzeniu i tworzenia historii. Jej wyjątkowy charakter, płynący z idei tego pomieszczenia spowodowany jest przede wszystkim meblami. Muszą one być łatwe w obsłudze, praktyczne oraz ergonomiczne. Bardzo ważne jest to, aby kuchnię nie należała do największych pomieszczeń w naszym domu. Każdy sklep meblowy posiada w swojej ofercie zestaw mebli kuchennych, które projektowane są w bardzo spójny sposób. Jednak bywają sytuacje, w których potrzebujemy mebli na wymiar. Czy jest to dobra opcja? U kogo szukać oferty oraz jak się do tego zabrać? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/meble-kuchenne-na-wymiar/

Meble na wymiar – kto je zrobi? 

Takie meble na wymiar do kuchni i nie tylko zrobi stolarz. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Czasami istnieje problem ergonomiczny. Tworząc meble na wymiar z własnego projektu, dostosujesz je do swoich potrzeb z dużą swobodą. W ten sposób wypełniasz całą przestrzeń. Blaty będą idealnie współgrały z istniejącym już oświetleniem i ogrzewaniem. Aby się jednak za to zabrać niezbędny będzie wcześniej wykonany projekt. Zapewne nie dasz rady wykonać go sam. Do tego potrzebny jest specjalista. Fachowcem w tej dziedzinie może być stolarz, ponieważ posiada on odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Po dokładnej obserwacji pomieszczenia będzie mógł zaprojektować Twoje meble. Oprócz tego umiejętnie dobierze materiały oraz załatwi ich wykonanie z uwzględnieniem wszystkich czynników wykonania.

Czym kierować się przy wyborze?

Najładniejsze dla oka będą meble w jednolitym charakterze. Chodzi tutaj szczególnie o kolorystykę i styl, ale również jednoznaczne zdecydowanie się na przepych lub minimalizm. Następnie dobrze jest wydzielić trzy strefy w kuchni. Pierwsza strefa służy do gotowania, kolejna zmywania, a ostatnia do przygotowywania posiłków. Przyjmuje się, że jest to optymalny trójkąt kuchenny, który powinien uwzględniać długość i funkcjonalność zgodnie z zasadami ergonomii. To codzienne korzystanie z kuchni we wszystkich tych zakresach.

Czy meble na wymiar są drogie?

Na ogół projektowanie mebli na wymiar wynosi w granicach 150 zł za metr kwadratowy. W ramach tej kwoty możemy uzyskać indywidualny projekt najczęściej z wizualizacją komputerową. Cena samych mebli będzie uzależniona od ich ilości, jakości oraz materiału, z którego są wytworzone. Drewno lite jest to koszt 2000 zł za metr bieżący. W formie 1400 zł za metr bieżący, lakierowana płyta MDF to 1200 zł. Fronty szklane kosztują w granicach 1200 zł do 1400 zł za metr bieżący.

Zobacz też: http://www.bestoferta.pl/malowanie-plytek-i-kafelkow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ