Kupiłeś nowe mieszkanie, nareszcie masz miejsce na piękną nową kuchnię, ale w jakim stylu ?

Zastanów się, czy  nie spełni Twoich marzeń Kuchnia „postarzana”,retro. Kuchnie retro  w nowej odsłonie są odpowiedzią na tęsknotę za czasami sprzed masowej chińskiej produkcji. Wnętrze utrzymane w klimacie retro idealnie wpasowują się meble w miarę proste, często z naturalnych materiałów, takie, które cierpliwie znoszą ślady użytkowania i nieregularnie płowieją od słonecznego światła. To oczywiście pewnego rodzaju wyobrażenie na którym mogą bazować propozycje producentów kuchni retro. Najogólniej mówiąc kuchnia retro to prostota, inspiracje czerpane z natury oraz sielankowy klimat. Zobacz przykładowe projekty kuchni w stylu retro, zainspirowanych wystrojem wiejskiego dom. Zajrzyj na strony sklepów meblowych.

Niegdysiejsze formy mebli retro to przede wszystkim  filongowe fronty, rzeźbione półeczki, stoły na toczonych nogach, szafki kuchenne z gzymsami i szprosami

Kuchnia retro to również AGD o opływowych kształtach, pastelowe kolory i sprzęty jakby żywcem wyjęte z lat 60.

A na jaki kolor mebli kuchennych retro się zdecydować ?

Podjąłeś już “męską”decyzję, będą meble retro, ponieważ ciepło wspomnień miało tu decydujące znaczenie. Ale co z kolorem, na jaki się zdecydować. Ciemny, jasny,a może pastele. Czy meble retro powinny w ogóle mieć jakiś zdecydowany kolor. Wyjaśniamy meble kuchenne  powinny być jasne i najlepiej drewniane. Co jeszcze składa się na styl retro w kuchni? W retro kuchni, w jej aranżacji  sprawdzą się też przybrudzone pastele. Należy przy tym zwrócić uwagę na tak bardzo istotne szczegóły – klamki i uchwyty także powinny być stylizowane na starsze, czyli powinien być zachowany cały styl kuchni retro. Wszelkie ozdoby kuchenne, które zostały wystawione na widok, dzbanuszki, młynki, porcelanowe ozdoby,sztućce też powinny zachować charakter kuchni retro.  Ważnym elementem retro wystroju kuchni jest AGD. Wiele firm oferuje sprzęty stylizowane na lata 50. i 60. Lodówki, kuchenki czy roboty kuchenne powinny mieć opływowe formy i kolorowe obudowy. Taka kuchnia nigdy się nie znudzą, bo są dekoracyjne i tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Znane firmy  mają w sprzedaży bardzo ładne piekarniki i płyty do gotowania ze szkła beżowego -linia Ambient, oraz białego -Cube, Biała. We wnętrzu czarno-białym każdy czarno-srebrny piekarnik czy płyta będą idealne. Fantastyczną kolekcję retro AGD z linii Country Style oferuje kolejna firma. Do wyboru beżowe lub antracytowe piekarniki, okapy, kuchenki mikrofalowe oraz płyty grzejne – gazowe i indukcyjne (ze stylowym wzorem). Duża liczba przydatnych funkcji i udogodnień sprawia, że sprawdzą się w kuchni nawet bardzo wymagającej gospodyni, np. kompaktowe kuchenki mikrofalowe  o pojemności 32 l mają trzy funkcje grzania oraz utrzymywania w cieple, jeden program automatyczny, grill z opuszczaną grzałką oraz pięć poziomów mocy do 1000 W.

http://www.gminachorzele.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ