Mężczyzna biega

Korzyści wynikające z biegania są doceniane coraz bardziej, więc nie dziwi fakt, że coraz więcej mężczyzn rozpoczyna przygodę z tą formą aktywności. Oprócz znacznego wpływu na redukcję stresu oraz polepszenie pracy mózgu wśród korzyści wymienia się zarówno poprawę kondycji, jak i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca, nowotworów czy też poprawę jakości skóry. Aby osiągnąć jednak te cele trzeba mocno przyłożyć się zarówno do jakości, jak i systematyczności treningów. O czym należy pamiętać? Podpowiadamy.

Porady dla biegaczy

Bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania treningowego jesteśmy, to najważniejsze jest to, aby kontrolować na bieżąco stan swojego zdrowia. Mowa zarówno o sercu, jak i ciśnieniu krwi, poziomie cholesterolu, jak i kondycji naszych kości. O ile bieganie ma bardzo korzystny wpływ na kondycję organizmu, o tyle, aby mieć pewność, że ta aktywność jest właśnie dla nas, istotne jest monitorowanie wyników badań. Kolejna bardzo ważna kwestia, to dieta. Istotne jest to, aby znalazło się w niej miejsce dla sezonowych owoców.

Koniecznie trzeba docenić także moc warzyw i jeść je w pięciu porcjach dziennie. Można z powodzeniem stawiać ich surową wersję solo, albo sałatki. Na talerzu powinny znaleźć się także ryby morskie oraz soczewica. Stawiajmy raczej na gotowanie potraw, ewentualnie pieczenie. Utrzymanie optymalnej wagi ciała i zmniejszenie spożywania niezdrowych tłuszczów ma istotne przełożenie na jakość formy, a co za tym idzie, także treningów.

Bardzo ważne na drodze do utrzymania dobrej kondycji oraz ogólnego stanu zdrowia jest regularne pocie wody – przynajmniej 1,5 litra każdego dnia. Koniec końców – czytajmy etykiety! Producenci często próbują uśpić naszą czujność i z pozoru wydające się być zdrowe produkty mogą w istotny sposób przyczynić się do pojawienia się u nas wielu groźnych chorób.

Jakość treningu, a odpowiednia odzież sportowa

Aby bieganie przyniosło zamierzone efekty należy zadbać o formę i prawidłowe odżywianie się, ale nie bez znaczenia pozostaje także skompletowanie wysokiej jakości odzieży sportowej. Tutaj kłania się w pas przede wszystkim postawienie na dobry sklep sportowy w którym mamy nie tylko duży wybór, ale także przy tym korzystne ceny. Dobrej klasy odzież sportowa męska to przede wszystkim wysokogatunkowe materiały pozwalające skórze oddychać.

Ważne jest to, aby nie gromadziły potu i jednocześnie wykazywały właściwości antybakteryjne. Tutaj warto zwrócić uwagę na poliester. Bawełna mimo że jest przewiewna, chłonie pot jak przysłowiowa gąbka, a to tylko krok do rozwoju bakterii. Strój do biegania powinien więc składać się przede wszystkim z takich akcesoriów jak: dobre buty, skarpetki, koszulka, spodnie (lub krótkie spodenki), kurtka termiczna. Przydadzą się także bluzy męskie z kapturem – w końcu pogoda bywa często nieprzewidywalna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ