Panele prysznicowe – co musisz o nich wiedzieć?

0
607

Posiadają modny, nowoczesny design, nie zajmują dużo miejsca, zapewniają kilka rodzajów masażu, nie stanowią kłopotów w montażu i co ważne – można je montować w każdej łazience, bez konieczności uprzedniej modernizacji wnętrza. Panele prysznicowe, gdyż o nich mowa, to coraz chętniej wykorzystywane rozwiązania, które sprzyjają zaprojektowaniu wygodnej i praktycznej strefy kąpielowej. Cenione za nieprawdopodobną funkcjonalność oraz uniwersalność. Nic zatem dziwnego, że cieszą się tak wielką popularnością.

Zestaw i panel – czym się różnią?

Nie ma znaczenia, czy dysponujemy obszernym pokojem kąpielowym z komfortową strefą kąpielową, czy wręcz przeciwnie, należymy do grona szczęśliwych posiadaczy niewielkich przestrzeni z kabiną prysznicową lub niewielką wnęką z kotarą w roli głównej. W każdym przypadku obowiązkowym elementem okazuje się zestaw lub panel prysznicowy. Czym różnią się te przedmioty? Tak naprawdę, oba akcesoria łazienkowe są do siebie bardzo zbliżone. Gdyby jednak chcieć wskazać jakąś różnicę, można by zauważyć, że panele są bardziej rozbudowane od klasycznych zestawów prysznicowych. Oprócz natrysku, posiadają głowicę, słuchawkę, a także rozmaite zestawy dysz do masaży. Co więcej, wyposażone są w maskownicę, która eliminuje widoczność przewodów rozprowadzających wodę i niestety są droższe od zwykłych zestawów. Te z kolei nie mają zbyt skomplikowanej budowy. W ich skład wchodzi najczęściej drążek wraz z uchwytem, wąż, słuchawką i zestaw do mocowania. Ze względu na prostą konstrukcję, ich zakup nie należy do największych wydatków.

Z czego produkowane?

Panele prysznicowe wytwarza się z różnych materiałów, jednak najchętniej stosowanym jest aluminium oraz tworzywo sztuczne. Znacznie rzadziej, dostępne są modele ze stali nierdzewnej, sztucznego kamienia, marmuru, hartowanego szkła, a nawet egzotycznego drzewa. Zasada jest jedna, niezależnie od wybranego materiału, jego zadaniem jest zapewnienie jak najwyższej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne przy jednoczesnej łatwości utrzymania panelu prysznicowego w należytej higienie.

Estetyka i design

Panele prysznicowe muszą być nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne wizualnie. Wiedzą o tym producenci, którzy prześcigają się między sobą w tworzeniu jak najlepszych modeli. Nikogo zatem nie powinny dziwić panele barwione na dość nieoczywiste kolory, jak czerwień, błękit czy żółć. Podobnie jest z kształtami. Oprócz klasycznych, prostokątnych paneli, dostępne są przedmioty o nietypowych, bo nieregularnych i eliptycznych formach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ