Czym może zaskoczyć turystów Dolny Śląsk? Jednym z jego symboli są wiekowe miasta, w których niemal na każdym kroku ujrzeć można zabytki wyjątkowe. Jednym z takich miast są Świebodzice, uznawane za jedno z najstarszych miast w tym rejonie. Bez wątpienia jest to miejscowość wspaniała, do której warto zajrzeć w czasie swych wypraw po terenach Dolnego Śląska. Jakie atrakcje turystyczne mogą tu oczarować zwiedzających? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?
W tym nieco zapomnianym przez miłośników krajoznawstwa mieście zachowało się wiele ciekawych budowli – zabytków przypominających o najlepszych czasach w dziejach miasta. Wystarczy zajrzeć na rynek i przyjrzeć się dokładniej otaczającym go kamienicą, by przekonać się o bogactwie tego miasta w wiekach poprzednich. Wiele z nich to ciekawe zabytki z XVIII i XIX wieku. Pięknie prezentuje się również ratusz, który powstał przy świebodzickim rynku pod koniec XVIII stulecia. Ze starszych budowli na wyróżnienie w tym mieście zasługuje kościół św. Mikołaja, którego początki sięgają XIII wieku. Dawniej zachwycał on romańskim charakterem, dziś w jego bryle najmocniej wyróżnia się styl gotycki. Mimo utraty pierwotnego charakteru w czasie kolejnych prac przy tej świątyni, z pewnością warto odwiedzić go w trakcie wycieczki. Innym zabytkiem sakralnym jest kościół św. Piotra i Pawła, który powstał pod koniec XVIII wieku. W jego wnętrzu dominuje barokowe wyposażenie, w tym ciekawe organy. Warto też zwrócić na ocalałe fragmenty murów miejskich, które dawniej zwartym pierścieniem otaczały miasto.
Choć w Świebodzicach wycieczki nie zatrzymują się zbyt często, noclegi w tym mieście można znaleźć bez większych problemów. Czekają i hotele, i pensjonaty. W ich gościnnych można doskonale wypocząć, są one jednocześnie doskonałymi punktami wypadowymi dla tych, którzy chcą zwiedzić Świebodzice i odkryć jego najpiękniejsze zakątki. Z pewnością warto, gdyż Świebodzice to miasto niebanalne i godne uwagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ