Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice motocyklowe

Sezon motocyklowy zbliża się do nas wielkimi krokami. Z pewnością amatorzy tych wyjątkowych jednośladów już rozpoczęli przygotowania do tego, by wyjechać na polskie drogi. Maszyny są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, a także są one czyszczone i polerowane tak, by zachwycały swoją estetyką. Jednocześnie jeśli baki są już zatankowane, to motocykliści nie mogą zapomnieć o tym, że powinni również zadbać o swoje własne przygotowanie. Z pewnością rękawice motocyklowe z poprzedniego sezonu są już mocno zużyte, a co za tym idzie, przyszedł czas na zakup nowego modelu. Jednak na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Rękawice motocyklowe i ich rozmiar

Wielu motocyklistów ma dość błędne przekonanie odnośnie tego, że rękawice motocyklowe występują w maksymalnie uniwersalnym rozmiarze. Otóż nie do końca tak jest! Spoglądając na metkę rękawic motocyklowych szybko zauważymy, że są one odpowiednio oznakowane pod względem rozmiaru. Tak naprawdę, jego odpowiedni dobór będzie się wyjątkowo przekładał na cały komfort jazdy i co do tego nie można mieć najmniejszych wątpliwości. Zbyt duże rękawice motocyklowe znacznie pogorszą jakoś chwytu manetki, z kolei zbyt małe mogą ograniczyć naszą swobodę ruchu. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, by motocykliści poświecili czas na przymierzenie danego modelu rękawic motocyklowych oraz na wybór pasującego rozmiaru.

Rękawice motocyklowe i materiał, z którego zostały one wykonane

Kolejną kwestią, której wręcz nie można pominąć przy wyborze rękawic motocyklowych, jest materiał ich wykonania. Z pewnością każdy motocyklista świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że rękawice motocyklowe będą poddawane wielu, niekorzystnym warunkom. Mogą one w każdej chwili pokryć się szeregiem przetarć czy nawet i pęknięć. Ważne jest więc to, by materiał z którego rękawice motocyklowe zostały wykonane, cechował się wysoką odpornością, nawet w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków. Wówczas dany model może posłużyć nam nawet więcej, niż jeden sezon.

Rękawice motocyklowe z dodatkowymi wzmocnieniami

Rękawice motocyklowe powinny także posiadać dodatkowe wzmocnienia. Mowa tu chociażby o gumowych lub kauczukowych wstawkach, które powinny znaleźć się po wewnętrznej i zewnętrznej części dłoni. To właśnie te fragmenty rękawic motocyklowych są narażone na najwięcej uszkodzeń i przetarć, a jeśli zostaną one odpowiednio wzmocnione, wówczas nie będziemy musieli kwestionować ich trwałości. Warto więc pamiętać o tych kilku wskazówkach, a z pewnością uda się nam wybrać idealne rękawice motocyklowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ