Zaopatrzenie magazynu w kisteny wydaje się być bardzo ważną kwestią. Nie jest to bowiem obojętne jakiego rodzaju skrzyniopalety będą służyły magazynowaniu, a często także transportowaniu towarów. Na jaki rodzaj skrzyniopalet warto się zdecydowac? Jakie powinny one być i czy ich rozmiar ma istotne znaczenie?

Uznany producent skrzyniopalet

Wydaje się, iż dobrze jest dokonywać zakupu u znanego producenta skrzyniopalet, który jest ceniony za wysoką jakość produktów. Rzecz w tym, iż kupując skrzyniopalety plastikowe czy metalowe od takiego producenta skrzyniopalet można być spokojnym o ich wysoką jakość.

Odpowiedni materiał

Kwestią absolutnie podstawową jest także wybór najodpowiedniejszego materiału. Czy najlepsze są skrzyniopalety plastikowe? Według wielu fachowców sprawdzają się one zdecydowanie najlepiej, jednak istnieją także pewne rozwiązania alternatywne. Można zawsze wybrać bowiem skrzynie metalowe bądź też drewniane. Warto porównać te rozwiązania.

Jeśli chodzi o metal, z całą pewnością można być spokojnym o to, że skonstruowane z niego skrzynie nie rozpadną się pod wpływem uderzenia czy wstrząsu. Niemniej jednak, producent skrzyniopalet metalowych nie jest zbyt oblegany. Wynika to z faktu, że skrzynie te wcale nie należą do zbyt wytrzymałych. Głównym problemem jest to, że wystarczy odrobina wilgoci, aby po dosyć krótkim czasie metal pokrył się rdzą.

Ponadto, metalowe oraz drewniane skrzynie są ciężkie. Skrzyniopalety plastikowe natomiast zwykle mają bardzo niewielką wagę, przez co nie stanowią właściwie żadnego obciążenia dla przyczepy, czy też ciężarówki w której są przewożone. Pozwala to jednorazowo przewozić więcej towarów nie przeciążając przy tym ciężarówki.

Jak duże powinny być skrzyniopalety?

Obecnie od producenta skrzyniopalet można otrzymać kisteny iw bardzo różnych rozmiarach. Jak duże warto wybierać? Oczywiście zależy to od rozmiaru towarów, ale również od wielkości i kształtu magazynu czy paki ciężarówki w której przewozi się produkty. Często bowiem w magazynie czy w ciężarówce nie da się pomieścić dużych kontenerów, podczas gdy bez trudu upycha się w nich małe skrzyniopalety o takiej samej całkowitej pojemności.

Wielokolorowe skrzyniopalety

Kwestią o której często się nie pamięta, a która jest istotna, jest zróżnicowanie kolorystyczne skrzyniopalet. Podział towarów ze względu na kolory kisten jest w stanie bowiem bardzo ułatwić pracę magazynierów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ