Malownicza Sri Lanka położona na niewielkiej wyspie Cejlon to idealne miejsce na wakacje dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać odrobinę egzotyki, a jednocześnie spędzić swoje wakacje na pięknej, piaszczystej plaży, nic nie robiąc. Oprócz długich podróży, podczas których turyści poznają gęste lasy Sri Lanki, w ofercie każdego biura podróży wycieczki na Cejlon są powiązane z kilkoma dniami spędzonymi tylko nad morzem. Jak zatem zorganizować swoje wczasy na tej niezwykłej wyspie?

1. Zaplanuj swoją wyprawę… albo znajdź ofertę wakacji na Sri Lance

Przelot, dojazd do miasta, zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje… Przygotowanie nawet kilkudniowej wycieczki do obcego państwa jest sporym wyzwaniem. Dlatego na początku realizacji swojego marzenia o wakacjach w raju warto wpisać w internetową wyszukiwarkę hasło: „Sri Lanka wakacje” i przejrzeć oferty biur podróżny. Zakup gotowych, zorganizowanych wczasów to bowiem najszybsza, najprostsza, a jednocześnie najbezpieczniejsza forma podróżowania w odległe zakątki świata.

2. Sprawdź swój paszport

Paszport to podstawowy dokument, na podstawie którego legitymuje się każdy zagraniczny turysta, dlatego należy zadbać o jego aktualność już znaczny czas przed podróżą. Według lankijskiego prawa paszport obcokrajowców musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wylotu z kraju. Musi posiadać także minimum 1 wolną stronę, która zostanie przeznaczona na wklejenie wizy.

3. Zdobądź wizę

Przylot na Sri Lankę wiąże się z obowiązkiem zdobycia wizy turystycznej. W większości przypadków jednak jest ona wydawana bezproblemowo, a jej koszt jest wielokrotnie niższy niż na przykład zdobycie wizy do Stanów Zjednoczonych. Osobom, które nie chcą samodzielnie zająć się urzędowymi sprawami, z pomocą przychodzą pośrednicy zatrudnieni w biurach podróży.

4. Odpowiednio spakuj walizkę

Wakacje na Sri Lance mogą być nieco wyczerpujące dla nieprzygotowanego na upał Europejczyka, który znajdzie się w obcym dla siebie klimacie. Dlatego przed spakowaniem swojej walizki, warto poczytać w internecie, na przykład pod hasłem „Sri Lanka wakacje”, co warto wziąć ze sobą w podróż.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ