brodę

Broda u mężczyzny często utożsamiana jest z jego męskością. Podkreśla kształt twarzy, a czasem uwydatnia wręcz cechy “macho”. Jednakże, aby rzeczywiście prezentowała się wspaniale i przyciągała wzrok w pozytywnym znaczeniu tego słowa, musi być odpowiednio zadbana, wypielęgnowana i wystylizowana. Czy można tym wszystkim zająć się samodzielnie? Oczywiście!

Szczotka, grzebień i nożyczki

Bez wątpienia jednym z najważniejszych sposobów stylizacji brody jest jej przycinanie. Powinno być wykonywane regularnie, dzięki czemu włosy będą układać się i mieć dokładnie taką długość, jaką powinny. Co więcej, przycinanie końcówek sprawia, że nie są one postrzępione i rozdwojone, co przekłada się na elegancki, gładki wygląd zarostu.

Jednocześnie, codzienne nadanie pożądanego kształtu brodzie, również wymaga poświęcenia jej chwili uwagi. Najprostszym sposobem zadbania o nią jest rozczesywanie i szczotkowanie, które nie tylko zapobiega powstawaniu kołtunów, ale przede wszystkim gwarantuje, że stare, martwe włoski zostaną usunięte, a cały wygląd brody zostanie poprawiony.

Specjalistyczne kosmetyki do brody

Przycięta i rozczesana broda może już prezentować się schludnie i elegancko. Jeśli jednak chciałbyś dodatkowo lepiej ją wystylizować, na przykład wygładzając włoski, które wciąż odstają, powinieneś sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki.

Wśród nich wymienić można przede wszystkim olejki i balsamy, które nadadzą jej jedwabistości. Jednocześnie służą one nawilżeniu włosów, jak również samej skóry na twarzy. Pozwolą jej także odbudować naturalną warstwę ochronną, jeśli została ona uszkodzona na przykład podczas zbyt intensywnego mycia lub poprzez używanie zbyt agresywnych środków myjących.

Zaletą olejku jest to, że jest niezwykle wydajnym kosmetykiem. Wystarczy nabrać na dłoń kilka kropel i równomiernie rozprowadzić, aby uzyskać wspaniały efekt. Z kolei balsam ma delikatną konsystencję, która łatwo się rozprowadza za pomocą dłoni i grzebienia, a także równomiernie nawilża zarówno brodę, jak i skórę na twarzy. Oba preparaty odznaczają się przy tym delikatnym, męskim zapachem, który z powodzeniem zastąpi wodę kolońską i świetnie będzie współgrał z męskimi perfumami.

Twój partner ma brodę? Kup mu wyjątkowy prezent!

Kosmetyki do stylizacji brody mogą być idealnym pomysłem na wyjątkowo męski prezent. Czy to na urodziny, nadchodzące święta czy inną okazję, na pewno sprawdzi się doskonale i uraduje każdego posiadacza bujnego – lub nieco mniej bujnego – zarostu. Dzięki takiemu prezentowi każdy mężczyzna będzie wyglądał jeszcze lepiej, a co więcej, poczuje się doceniony i może nawet nieco rozpieszczony przez partnerkę. Ona sama będzie mogła z kolei podziwiać swojego ukochanego w nowym, odświętnym wydaniu, które być może stanie się jego codziennym wyglądem.

Warto przy tym pamiętać, iż wybierając zestaw kosmetyków do stylizacji, możemy także dobrać do nich inne kosmetyki o podobnej nucie zapachowej. Dzięki temu uzyskamy naprawdę wyjątkowy upominek, który na pewno zostanie przyjęty z radością i dobrze wykorzystany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ