Pierwsze wakacje z psem - jak się przygotować?

Wakacje coraz bliżej, urlop zaplanowany, powoli zaczynamy kompletować elementy naszego ekwipunku. Nie zapomnijmy podczas przygotowań do wakacji, zadbać też o potrzeby naszego pupila i zawczasu zapewnić mu wszystko, co w letnie dni, będzie mu niezbędne.

Podróż z psem – niezbędne akcesoria

Jeżeli wybieramy się na wakacje z psem samochodem, warto już teraz pomyśleć o wyposażeniu naszego pojazdu w niezbędne akcesoria. Skoro lato to słońce, a skoro słońce w samochodzie to koniecznie musimy zaopatrzyć tylne szyby w osłonki przed słońcem. Jeśli nasz pies podróżuje w bagażniku, tam również powinny być zainstalowane osłony, które psa ochronią przed słońcem, a nam nie ograniczają pola widzenia.

By bezpiecznie i wygodnie podróżować z psem, musimy albo odświeżyć, albo wymienić nasze maty do bagażników. Aby zapewnić maksymalny komfort psu i sobie podczas dłuższej podróży, zaplanujmy wcześniej zakup nowej maty samochodowej, by jeszcze przed długą podróżą, nasz pies zdążył się do niej przyzwyczaić. Jeśli nasz pies jest wagi małej lub średniej, idealnie sprawdzą się foteliki samochodowe dla psa. W najnowszej kolekcji sklepu internetowego Amibelle.pl znajdują się nawet takie, które mają poduszkę z pianką memory oraz folię termiczną z jednej strony, która w razie chłodniejszych dni ogrzeje waszego pupila. W długiej podróży samochodem z psem przydadzą się też akcesoria do zabawy, zapas wody i smakołyków.  

Pobyt w nowym miejscu

Już sama podróż samochodem to dla zwierzaka stres, wyjątkiem są te nieliczne rasy, dla których podróż jest nieprzerwaną drzemką. Ale to nie koniec stresujących sytuacji w wakacje. Dla psa trudna może być też pierwsza noc w nowym miejscu. Nowe zapachy i okolica, mało własnych, znanych sprzętów. By ułatwić mu zmianę otoczenia, warto wziąć ze sobą w podróż jego własne legowisko. Legowiska dla psów kupowane specjalnie na wyjazd nie sprawdzą się niestety. Nawet jeśli legowisko naszego pupila jest mocno zniszczone, koniecznie zabierzmy je ze sobą na wakacje. To będzie dla psa informacja, że miejsce, w którym się znajduje, jest bezpieczne jak dom.

Zaopatrzenie na czas

Nad zakupami niezbędnymi w podróży i podczas wakacji dla naszego psa, powinniśmy myśleć na długo przed wyjazdem. Dodatkowy szampon, szczotka do czesania, preparaty do ochrony przed pasożytami – to wszystko skompletujmy w sprawdzonych jak Amibelle sklepach i koniecznie miejmy wszystko przygotowane co najmniej na tydzień przed wakacjami. A jeśli nasz piesek cierpi na jakiegokolwiek rodzaju alergie czy inne dolegliwości wymagające specyficznych leków, nigdy nie liczmy na to, że kupimy je na miejscu. Znacznie lepiej mieć wszystko przy sobie, zamiast podczas wakacji martwić się o to, gdzie i jak kupimy medykamenty, których nasz pies potrzebuje.

Pamiętajmy, że w wakacje nasz pies jest narażony na otarcia łap, drobne rany czy zaburzenia mikroflory przewodu pokarmowego. Warto więc zaopatrzyć się w apteczkę, w której znajdziemy podstawowe rozwiązanie tego typu wakacyjnych problemów.

Podróże zagraniczne z pupilem

Wybierając się po raz pierwszy na wakacje z psem, warto pamiętać, że zwierzęta domowe jak psy i koty muszę także spełniać podstawowe kryteria dotyczące podróży po krajach unijnych. Niestety, jeśli nasz pies nie ma wszczepionego elektronicznego mikroczipu lub czytelnego tatuażu wykonanego przed 3 lipca 2011 roku, nie będzie mógł podróżować po Unii Europejskiej i już teraz wypada się zastanowić, jak spędzi wakacje bez nas. Poza tym każdy domowy zwierzak musi posiadać dodatkowo europejski paszport dla zwierząt domowych. To dokument, który otrzymamy od każdego upoważnionego weterynarza. Jego podstawową funkcją jest informacja, że nasz czworonożny pasażer ma zaktualizowane szczepienie przeciwko wściekliźnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ