Jak wybrać telewizor do sypialni?

0
4296

Coraz częstszy widok w nowo urządzanych domach to brak telewizora w salonie. W miejscu, w którym gromadzi się cała rodzina czy znajomi, wolimy rozmawiać i wspólnie spędzać czas. Czy to oznacza, że całkowicie rezygnujemy z oglądania filmów i seriali? W żadnym wypadku – po prostu przenosimy telewizor tam, gdzie relaksujemy się po ciężkim dniu, czyli do sypialni. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu może pojawić się problem, jaki telewizor sprawdzi się w mniejszym pomieszczeniu? Podpowiadamy, jaki rodzaj i wielkość telewizora wybrać, kiedy szukamy urządzenia, które ustawimy w sypialni.

Wielkość pomieszczenia a przekątna ekranu

Przekątną ekranu telewizora zwykliśmy dobierać w zależności od wielkości przestrzeni. W małym pokoju nie postawimy w końcu 55-calowego sprzętu, bo nie będziemy w stanie objąć wzrokiem całego obrazu. Takie wyliczenia sprawdzały się jeszcze do niedawna. Obecnie wszystko zależy od tego, jaką technologię obsługuje telewizor, który chcemy kupić.

Najprostsze wyliczenia wykonamy, sprawdzając odległość wezgłowia łóżka od miejsca, w którym umieścimy telewizor. Przyjmuje się, że w przybliżeniu każde 4 centymetry oddalenia powinno równać się 1 calowi ekranu, tak więc przy odległości 3 metrów możemy pokusić się nawet o ponad 70-calowy sprzęt.

Inaczej powinniśmy dobrać sprzęt, jeśli celujemy w telewizor obsługujący technologię 4K. Urządzenia, na których obejrzymy film w tak wysokiej rozdzielczości, nie muszą znajdować się daleko od nas. W tym przypadku przelicznik jest bowiem dwa razy większy – każdy cal przekątnej przekłada się na 2,1 cm odległości.

Technologia 4K ma to do siebie, że nawet siedząc blisko telewizora, możemy dostrzegać szczegóły obrazu, a detale nie rozmazują się. Uwaga! Nie oznacza to, że jeśli mamy do dyspozycji naprawdę małą sypialnię, możemy przebierać wśród największych przekątnych. Objęcie wzrokiem 80-calowego wyświetlacza, siedząc niemal bezpośrednio przed nim, nadal będzie trudne i po prostu niekomfortowe.

Czego szukać w telewizorze do sypialni?

Co powinien mieć w sobie telewizor kupowany z myślą o sypialni, żeby wieczorne oglądanie filmów i seriali przynosiło najwięcej przyjemności?

Połączenie z innymi urządzeniami – jeśli lubisz odpoczywać w sypialni, to opcja dla Ciebie. Warto szukać u producentów funkcji umożliwiającej korzystanie z dobrodziejstw smartfona czy tabletu za pośrednictwem telewizora. Możesz nawigować serialami, używając telefonu, udostępniać materiały z komputera na telewizorze czy tworzyć listy odtwarzania bezpośrednio na smartfonie. Opcję w swojej ofercie ma m.in. Samsung w telewizorze UE55MU6172 (znajdziesz go tutaj: https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-ue55mu6172.html).

Funkcja Smart TV – opcja, która pozwala nam nie tylko oglądać na żądanie to, co chcemy. Mamy dostęp do płatnych baz filmów, takich jak HBO Go czy Netflix,  ale też dostępnych za darmo teledysków w serwisie YouTube czy seriali VOD. Do tego możemy po prostu surfować po internecie bez konieczności sięgania po smartfon czy laptop.

Pamiętaj też, by dobrać design telewizora do stylu wyposażenia sypialni. Obecnie większość propozycji to minimalistyczne modele, które wpasują się i w nowoczesne, i klasycznie urządzone wnętrza.

Szukasz telewizora, który pozwoli Ci zrelaksować się po ciężkim dniu? Sprawdź ofertę modeli idealnych do sypialni: https://www.neonet.pl/telewizory.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ