Pomoc w hemoroidach

Hemoroidy, czyli żylaki, guzki odbytu to bardzo wstydliwy problem. Często wstydzimy się poprosić w aptece np. o maści, czy czopki. Nie mówiąc o samej wizycie u lekarza, co powinno być podstawą. Hemoroidy powstają często przez nas samych. Stosujemy nieodpowiednią dietę, zażywamy środki przeczyszczające, mało się ruszamy. Zanim sięgniemy po apteczne medykamenty, warto zastanowić się, co jest ich przyczyną. Może się zdarzyć, że rozwiązanie problemu jest banalnie proste i sami możemy go wdrożyć. Co najlepsze na hemoroidy?
Po pierwsze dieta. Zdrowa i zbilansowana dieta zawsze jest tym, dzięki czemu nasz organizm działa i prawidłowo funkcjonuje. Zapominamy, że nasze cało jest perfekcyjne i my sami stwarzamy pewne dolegliwości. Okazuje się, że przewlekłe zaparcia prowadzą do powstawania tych bolących guzków. A najczęściej zaparcia są wynikiem naszego złego odżywiania. Jemy za dużo typowych „zapychaczy”, które nie mogą swobodnie przewędrować przez nasz system trawienny i wydalniczy. W naszym jadłospisie brakuje świeżych owoców i warzyw, które są źródłem błonnika, który bardzo dobrze wpływa na pozbycie się zalegających złogów pokarmowych. Dieta powinna zawierać wszystkie produkty, które będą dostarczały nam minerałów i wartości odżywczych. Powinniśmy pić co najmniej 2 litry wody i to wszystko i tak zależy od tego, czy jest ciepło, czy uprawiamy jakiś sport. W zależności od różnych czynników, zapotrzebowanie na wodę, może wzrosnąć nawet do 4 litrów płynu na dobę dla poszczególnej osoby. A pijemy np. tylko szklankę dziennie. Ze swojej diety należy wyeliminować wszystkie herbatki i tabletki oczyszczające. Ich mechanizm działa tak, że na początku pomagają, ale później jeszcze bardziej rozleniwiają jelita i bez dużej porcji takiego środka nie jesteśmy w stanie w ogóle się załatwić. Trzeba dobrze skomponować dietę i czekać na jej efekty, a nie kombinować z aptecznymi środkami, bo możemy sobie nimi wyrządzić jeszcze większą krzywdę.
Po drugie aktywność fizyczna. Jest równie ważna, co dieta przy hemoroidach. Sport pozwala dotlenić nasz organizm, wspomaga i aktywuje także układ trawienny oraz jelita do pracy. Organizm lepiej funkcjonuje, dzięki regularnej aktywności fizycznej. Mogą to być codzienne spacery z psem, basen, czy rekreacyjne bieganie. Każdy sport wniesie pozytywne aspekty w nasze życie.
Po trzecie maści i czopki. W aptece są dostępne różne środki, które pomogą zwalczyć ból, ale i także pomogą wyleczyć niewielkie zmiany chorobowe. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio przygotować odbyt do zażycia takich środków. Zawsze maści i czopki stosujemy na czystą skórę, najlepiej na noc, tak by wchłanialność substancji była, jak najlepsza.
Po czwartek wizyta lekarska. Jeśli problem hemoroidów jest przewlekły i nie możemy przez to normalnie funkcjonować, konieczna jest wizyta u lekarza. Nie ma się czego wstydzić. Lekarz jest od tego, by nam pomóc, a często sami w tym problemie nie jesteśmy w stanie sobie zaradzić.
Hemoroidy są uciążliwe, jednakże nigdy nie powinniśmy zaniedbywać tego problemu, gdyż z każdym dniem dolegliwości mogą się tylko nasilać.

niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiętujemy!
Następny artykułWakacje w Turcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ