Wakacje w Turcji.

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale już dziś warto rozpocząć planowanie wyjazdu na urlop. Właśnie teraz trwają niezwykle korzystne promocje sprzedaży usług turystycznych w opcji first minute. Dzięki zakupieniu usługi z niemal półrocznym wyprzedzeniem można zaoszczędzić znaczne kwoty.
W roku 2018 Polacy najchętniej wyjeżdżali do Grecji. Po kilku latach załamania na pozycję drugą triumfalnie powróciła Turcja. Nieudany przewrót polityczny oraz liczne zamachy terrorystyczne skutecznie odstraszały turystów. W ubiegłe wakacje coraz więcej rodaków pytało w biurach podróży o miejsca na wczasach na Riwierze Tureckiej lub w innych regionach. Co jest powodem takiego zainteresowania tym kierunkiem? Dlaczego Polacy tak chętnie jeżdżą do Azji Mniejszej? Otóż Turcja – wakacje w tym kraju to zawsze gwarancja przeżycia niezwykłej przygody w ciepłym klimacie i cudownych okolicznościach przyrody. Wybierając na wypoczynek plaże położone wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego można liczyć przez niemal cały rok na wysokie temperatury powietrza i wody. Bezchmurne niebo jest również pewnikiem w kurortach położonych nad Morzem Egejskim.
Wybierając się na wczasy lub wycieczkę do Turcji warto sprawdzić jakie atrakcje turystyczne oferuje region do którego zmierzamy. Turcja śródziemnomorska to głownie wygodne kurorty z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Hotele na każdą kieszeń, doskonała kuchnia, niezwykła gościnność miejscowej ludności powodują, że każdy turysta czuje się w Alanyi lub Antalyi jak u siebie.
Przebywając na wybrzeżu Morza Egejskiego warto skorzystać z ofert miejscowych biur podróży i wybrać się na wycieczkę po największych atrakcjach turystycznych tego regionu – zabytkach kultury antycznej. Najważniejszym z nich jest skansen archeologiczny w Efezie. Warto odwiedzić to miejsce i przenieść się w czasy antyczne, poznać życie mieszkańców jednego z najpiękniejszych miast Starożytności.
Przebywając w okolicach Efezu koniecznie trzeba odwiedzić Dom Marii – miejsce w którym mieszkała matka Jezusa po jego ukrzyżowaniu.
Dla osób zainteresowanych przepowiedniami Majów interesująca będzie na pewno wizyta w górskiej wiosce Sirince. Sirince jest czakramem, który będzie bezpiecznym miejscem w dniu końca świata, który przepowiedzieli Majowie w swoim słynnym kalendarzu. Na pewno Sirince ma w sobie moc magiczną – takich dorodnych owoców, jakie rosną w sadach wokół wsi nie ma na całym świecie.
Przebywając na wakacjach w Turcji można wyjechać na dwudniową wycieczkę do Stambułu. To miejsce niezwykłe – spotkanie kultury europejskiej z kulturą Wschodu. Dawny Konstantynopol pełen jest pamiątek z okresu starożytności i średniowiecza. Władze tureckie dokładają starań, aby Stambuł był bezpieczny dla turystów – od wielu miesięcy nie było w tym mieście żadnego zamachu terrorystycznego.
Dla osób lubiących niezwykły świat natury warta polecenia jest wycieczka do Pamukkale. To miejsce położone w górach,gdzie nacieki z wód mineralnych utworzyły tarasy wypełnione wodami termalnymi. Pamukkale przed dwoma tysiącami lat były sławne jako kurort i takim są nadal. Kąpiel z wodach z Pamukkale zapewnia wieczną młodość i niezwykłą urodę – tu kąpieli przed wiekami zażywała najpiękniejsza kobieta świata Kleopatra.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomoc w hemoroidach
Następny artykułWycieczka do Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ