Wycieczka do Chin

Polacy coraz częściej decydują się na odległe, egzotyczne wycieczki na państw położonych na innych kontynentach. Takie wycieczki to możliwość poznania odmiennej kultury, innych obyczajów oraz historii takich odległych krajów. To także możliwość poznania walorów przyrodniczych takich położonych na innych kontynentach krajów. Jedną z możliwości na taką formę spędzenia wolnego czasu, urlopu, wakacji jest wycieczka do Chin. Chiny, które nazywane są również Państwem Środka, mogą poszczycić się bardzo długą historią, bogatą, ciekawą i różnorodną kulturą, wielkimi, zabytkowymi, a jednocześnie nowoczesnymi miastami, a także pięknymi walorami przyrodniczymi. Wycieczka do Chin daje wiele ciekawych możliwości turystom. A kraj ten jest częstą destynacją wśród turystów z całego świata. Warto także wspomnieć o tym, że ten ogromy kraj jest najludniejszym państwem na świecie, a liczba jego mieszkańców grubo przekracza miliard osób.

Wycieczka do Chin to możliwość odwiedzenia stolicy i jednego z największych miast świata, czyli Pekinu. Do najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Chin należy Zakazane Miasto, które w przeszłości było siedzibą władz tego państwa, a nazwa wzięła się stąd, że tylko nieliczni mieli tam wstęp. Wycieczka do Chin to także możliwość odwiedzenia innych wielkich aglomeracji miejskich w tym kraju. Jednym z takich pięknych zabytkowych miast jest dawna stolica Chin, czyli Xian. Innym ważnym, wielkim, zabytkowym miastem w Chinach jest Szanghaj, który był bardzo ważną częścią Szlaku Bursztynowego. Wśród najważniejszych i największych miast i aglomeracji tego azjatyckiego kraju warto także wspomnieć o Hongkongu, który przez wiele lat był kolonią brytyjską, a współcześnie cieszy się pewną autonomią. To obok Szanghaju i Pekinu jedno z najważniejszych centów biznesowych Chin.

Wycieczka do Chin to także możliwość zwiedzenia najsłynniejszej budowli w tym kraju, także jednej z najsłynniejszych budowli na świecie, czyli Muru Chińskiego. Mur Chiński jest najdłuższym murem na świecie i podobno jedyną budowlą, którą można zobaczyć z kosmosu. Wycieczka do Chin to także możliwość zwiedzenia walorów naturalnych tego azjatyckiego państwa. Na zachodzie Chin znajduje się Płaskowyż Tybetański z bogatą historią oraz kulturą Tybetańczyków. Na południowych krańcach Tybetu znajduje się się najwyższe pasmo górskie świata, czyli Himalaje. Wśród innych walorów przyrodniczych Chin warto także wymienić najdłuższe rzeki tego kraju i jedne z najdłuższych rzek na świecie, czyli Jangcy oraz Huang Ho.

Chiny są najludniejszym państwem na świecie, które charakteryzuje się bardzo bogatą historią oraz kulturą. W Państwie Środka możemy odnaleźć wiele ciekawych miast, które obfitują w zabytki, ale także w nowoczesną architekturą. Wycieczka do Chin to także możliwość poznania pięknych miejsc, które są wspaniałymi przykładami dziedzictwa przyrodniczego. Ten azjatycki kraj cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów z całego świata, w tym także wśród Polaków, którzy decydują się na dalekie podróże.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Turcji.
Następny artykułTajlandia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ