Poznaj atuty drewnianych klocków

Firma Viga, która pojawiła się na rynku w 2003 roku, oferuje drewniane zabawki dla maluchów na całym świecie. Produkty wyróżniają się wysoką jakością i przystępną ceną, do tego są bezpieczne dla dzieci i ekologiczne oraz mają walory edukacyjne. Wspierają rozwój maluszków i spełniają najwyższe standardy jakości.

Drewniane klocki wspaniale pobudzają wyobraźnię. Podczas kreatywnej zabawy dzieci stopniowo zaczynają realizować swój plan lub wspierają swojego przyjaciela. W ten sposób uczą się zasad właściwej komunikacji i współpracy. Układając klocki, dziecko może też lepiej wyrazić siebie i swoje poglądy na otaczający go świat. Wzbogaca też słownictwo, opowiadając, co właśnie zbudowało i w jaki sposób do tego doszło. Tego typu zabawa rozwija też umiejętności matematyczne.

Jakie zalety mają drewniane puzzle?

Bogata kolekcja Viga Toys obejmuje również układanki i puzzle. Tego typu łamigłówki dotyczą różnych tematów. Uczą maluchy rozpoznawać litery, cyfry, kształty i kolory oraz wspierają w poznawaniu świata. Zwiększają ich wizualną świadomość przestrzenną i motywują do bycia konsekwentnym i cierpliwym w dążeniu do celu.

Puzzle i układanki to świetny sposób na rozwijanie i doskonalenie umiejętności motorycznych. Bawiąc się puzzlami, dzieci uczą się zbierać, szczypać i chwytać poszczególne elementy. Przesuwają je i manipulują nimi, a także sortują i dopasują do odpowiednich miejsc. Puzzle poprawiają również koordynację ręka-oko, np. gdy kładzie fragment układanki, który nie pasuje, musi próbować od nowa. To metoda prób i błędów. Tego typu zabawa zachęca do współpracy, a co ważne, osiągnięcie celu przynosi maluchowi wiele satysfakcji. Pokonywanie wyzwań związanych z rozwiązywaniem łamigłówek zwiększa pewność siebie. Dziecko zaczyna wierzyć w swoje możliwości.

Dlaczego tablice sensoryczne są tak popularne?

Tablice sensoryczne Viga Toys są zabawne, wesołe i interesujące. Zachęcają dzieci do odkrywania i badania. Wspierają w stawianiu i testowaniu hipotez. Obserwują, eksperymentują i na tej podstawie wyciągają wnioski. Skupiają się na zabawie. Angażują różne zmysły. Taka zabawa buduje pozytywne połączenia nerwowe w mózgu. Wspierają rozwój języka i zdolności motorycznych. Zachęcają dziecko do interakcji z rówieśnikami i dorosłymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ