Praca czeka na ciebie

Obecnie rynek pracy w Polsce oferuje wiele miejsc pracy zarówno dla specjalistów z długoletnim doświadczeniem, jak również dla osób, które wchodzą dopiero na ten rynek i nie posiadają jeszcze odpowiedniego doświadczenia.
To co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe dzisiaj staje się realne. Jeśli więc chcielibyśmy np. się przekwalifikować lub rozpocząć pracę w zawodzie, w którym nie mamy wystarczającego doświadczenia, nie znaczy to, że nie możemy tego zrobić.
Weźmy na ten przykład stanowisko do nie dawna trudno dostępne tj. praca kierowca busa. Pracę tą jeszcze nie tak dawno mogły wykonywać osoby jedynie z odpowiednim doświadczeniem, a co więcej posiadające formalne kwalifikacje, których zdobycie wiązało się z kosztami, które musiał ponieść kandydat na to stanowisko. Odpowiednia kategoria prawa jazdy, licencje, pozwolenia i kosztowne badania lekarskie, które należało powtarzać cyklicznie.
Dzisiaj osoba chcąca wykonywać ten zawód nie musi już spełniać tak wielu wymogów formalnych. Wielu pracodawców i firm poszukuje bowiem kierowców międzynarodowych z kategorią prawa jazdy B. Oferując przy tym pracę na trasach międzynarodowych na terenie Unii Europejskiej. Zazwyczaj do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy również:
– rozładunek i załadunek towarów,
– prawidłowe zabezpieczenia ładunku przewożonego,
– konserwacja pojazdu,
– prowadzenie dokumentacji drogowej.
Większość firm oferujących taką prace oferuje kandydatom darmowe szkolenia, zazwyczaj kilkutygodniowe. Wartością dla pracodawców jest fakt posiadania przez kandydata na kierowcę na trasie międzynarodowej własnej działalności gospodarczej, co powoduje zmniejszenie kosztów po stronie pracodawcy oraz ułatwia prowadzenie rozliczeń podatkowych i księgowych między pracownikiem a pracodawcą. Fakt ten powoduje, że podjęcie tego tupu zajęcia należy odpowiednio wcześniej przemyśleć i skalkulować.
Stawki oferowane za tego typu pracę różnią się w skali całego kraju, można jednak wyciągając średnią ocenić, że kształtują się na poziomie od 200 zł do 300 zł netto plus bonus kilometrowy.
Ważnym argumentem za podjęciem tego typu zajęcia jest fakt, że podejmując tego typu działalność zazwyczaj otrzymuje pracownik do dyspozycji od pracodawcy główne narzędzie pracy, czyli samochód, który użytkuje do celów zarobkowych. Oczywiście nie stanowi on własności pracownika, natomiast pracownik zobowiązany jest do monitorowania jego stanu technicznego i sygnalizowania potencjalnych usterek czy wymian eksploatacyjnych.
Wydaje się, że tego typu praca jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, lubiących podróżować, a także ceniących sobie dość szeroką niezależność w działaniu.
Warto jednak pamiętać, że wiąże się również z odpowiedzialnością i to wysokiego stopnia zarówno za przewożony towar, czas realizacji dostawy, jak również odpowiedzialnością za powierzony samochód, jego stan techniczny oraz bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu poruszających się po drogach zarówno na terenie naszego kraju, jaki za granicą.

batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ