próchnica zębów u dzieci

Próchnica u dzieci to dość powszechny kłopot stomatologiczny, obserwowany u najmniejszych pacjentów. O zęby mleczne należy dbać od samego starcie, nieważne, że wypadną. Z bagatelizowania zębów mlecznych oraz ze złych nawyków żywieniowych, kłopot próchnicy u dzieci i w ich przyszłym byciu może być często. Niestety analizowania pokazują, że aż 78% dzieci choruje ze względów próchnicy zębów.

Próchnica u dzieci – charakterystyka

Próchnica zębów to nic innego, jak pozostałość niestrawionych cukrów, jakie kierują się na płytce nazębnej, ze powodu na niewłaściwą czystość jamy ustnej. Na szkliwie staje się mnóstwo bakterii, jakie są niepotrzebne i szkodliwe kwasy, w stosunku z czym szkliwo ulega zniszczeniu, oraz także pojawiają się niedobory zębowe. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej mnożą się niezwykle szybko, zatem do zainfekowania następnych zębów dochodzi błyskawicznie. Gdy ze względów próchnicy, dziecko traci zęby, to w przyszłości może mieć problemy ze wzrostem zębów stałych, oraz także z patologiami wymowy lub zgryzu.

jak zapobiegać próchnicy zębów u dzieci

Próchnica u dzieci – podstawy i leczenie

Etiologii odpowiedzialnych za występowanie próchnicy u dzieci jest naprawę mnóstwo.
Po pierwsze rodzice nie do celu są świadomi tego, jak powinniśmy dbać o zęby mleczne naszych dzieci. Prawda jest taka, że już od urodzenia higiena jamy ustnej malucha powinna być często przestrzegana. Gdy dziecko nie ma jeszcze zębów, należy przecierać środek buzi namoczonym w ciepłej, przegotowanej wodzie gazikiem, wymywając niestrawione resztki pokarmów. Pojawiające się kolejno po sobie zęby u dziecka, należy czy przecierać gazikiem czy zaopatrzyć się w profesjonalną szczoteczkę do zębów, która jest dobrze dostosowana do wieku i zapotrzebowania dziecka. Można dać maluchowi szczoteczkę do gry, żeby powoli stykał się z jej użyciem. Przede wszystkim należy dziecko uczyć, że o zęby należy dbać każdego dnia, myć je przynajmniej rano i wieczorem, w tym celu można zabierać dziecko ze sobą do łazienki i myć zęby. Po drugie odpowiednia dieta to norma. Tylko oraz wyłącznie rodzice są odpowiedzialni za zwyczaje i przyzwyczajenia żywieniowe dzieci, zatem gdy od najmłodszych lat będziemy dawać dzieciom słodycze, to znacznie szybko otrzymamy negatywne efekty owego faktu, chociażby w postaci nadwagi czy właśnie próchnicy zębów. Podając dzieciom zdrowe przekąski, zapoznajemy je ze zdrowymi stylami, tym samym dostarczamy małym organizmom tylko dobrych rzeczy, dzięki jakim ich układ będzie chodził o wiele sprawniej oraz tak. Po trzecie bardzo ważne są systematyczne wizyty u dentysty. Gdy nie wiemy jak zadbać o pierwsze zęby dziecka, to wybierzmy się do stomatologa, jaki dobrze wytłumaczy jak myśleć o zęby. Chociażby gdy dziecko nie skarży się na nacisk zębów, to winni powszechnie odwiedzać dentystę, ponieważ tak jest zapobiegać niż leczyć ogromne choroby. Wszyscy rodzice winni zastanowić się lub dobrze dbają o nasze dzieci i lub na pewno mają im właściwe wartości. Pamiętajmy, że dzieci uczą się najwięcej od naszych rodziców, z których często biorą przykład, to bądźmy dla swoich pociech najlepszym z możliwych autorytetów, jednak z branży czystości i odżywiania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ