Plakaty z końmi

Po ziemi chodzą miliony najprzeróżniejszych gatunków zwierząt, dlaczego więc zdecydowaliśmy się na konie? Wystarczy tylko na nie spojrzeć. To pełne wdzięku, majestatu i naturalnego piękna istoty, od których naprawdę trudno oderwać wzrok. Ich smukłe sylwetki i mądre oczy odmienią nasz dotychczasowy wystrój i udekorują pokój, w którym do tej pory brakowało efektownego akcentu.  

Gdy spojrzymy na historię światowego i polskiego malarstwa, okaże się, że to właśnie konie stanowią jeden z najczęściej portretowanych motywów. Możemy przywołać różnego rodzaju sceny batalistyczne i historyczne, rodzajowe i mitologiczne, a nawet nowoczesne, pełne ekspresji dzieła współczesnych artystów. Szukając pomysłu na ciekawą ozdobę wnętrza, warto zainspirować się sztuką, bo znajdziemy tam wiele interesujących przedstawień, które będą się znakomicie prezentować przeniesione na plakat. Konie pasące się na łące, galopujące morskim wybrzeżem, a może przemierzające wyschnięte stepy niczym w amerykańskim westernie? Wraz ze specjalistą z Redro.pl wybraliśmy kilka propozycji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Przepis na sielankowy nastrój

Konie w galopie to jeden z piękniejszych wzorów, jaki może się znaleźć na plakacie. Pełna ekspresji i dynamizmu kompozycja nie tylko ożywi wystrój, ale stanie się także wyrazistą dominantą przestrzeni. Takie zdjęcie będzie się najlepiej prezentować, gdy zdecydujemy się na wielkoformatowe przedstawienie. Patrząc na nie, musimy poczuć ten ruch, te emocje, które towarzyszą zwierzętom i całkowicie zatopić się w takim widoku. Doskonały efekt uzyskamy, gdy znajdziemy fotografię ukazującą stado koni biegnących wprost na nas. Od takiego ujęcia naprawdę trudno będzie oderwać oczy. – powiedział nam specjalista z Redro.pl.

Konie w galopie

Jeśli natomiast szukamy spokojnego przedstawienia, dzięki któremu wprowadzimy sielankowy charakter do salonu czy sypialni, zdecydujmy się na malowniczy plakat. Konie pasące się na ukwieconej łące, przemierzające dzikie pola rozciągające się u podnóża gór lub pozujące na tle zachodzącego słońca – takie nastrojowe krajobrazy nie tylko nas zachwycą, ale sprawią, że w pokoju zapanuje zupełnie inna atmosfera – spokojna i błoga.

Kiedy mniej znaczy więcej

A co jeśli nie dysponujemy przestronnym wnętrzem, w którym zmieści się wielkoformatowy plakat? Jeśli chcemy udekorować niewielką ścianę lub kameralny pokój czy wąski przedpokój, wybierzmy wzór, na którym znajdzie się tylko detal zwierzęcia. Czy tak wykadrowane zdjęcie może stanowić efektowną ozdobę? Jak najbardziej. Doskonałym przykładem jest plakat, eksponujący ciemne, mądre oko konia, okolone długimi rzęsami, w którym odbija się malownicza przyroda pastwiska. Inną propozycją jest fotografia ukazująca jedynie pęciny galopującego konia lub miękkie w dotyku chrapy. Już jeden z takich plakatów wystarczy, by wprowadzić oryginalny akcent dekoracyjny. Ciekawym pomysłem okaże się także zebranie tych trzech przedstawień i stworzenie z nich tryptyku. Dekonstrukcja sylwetki zwierzęcia będzie oryginalnym zabiegiem. Wybierzmy czarno-białe fotografie i taką ozdobę umieśćmy w nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji.

Grafiki dla małych i dużych

Grafiki dla małych i dużych

Wśród plakatów na szczególną uwagę zasługują także rysunkowe wzory i wbrew temu, co mogłoby się wydawać, będą się doskonale prezentować nie tylko w dziecięcym pokoju. Możemy zawiesić na ścianie graficzną, minimalistyczną w wyrazie kompozycję z dwoma spacerującymi po łące końmi lub sięgnąć po wzór utrzymany w stylu retro. Takie rozwiązanie będzie się znakomicie prezentować w aranżacji vintage, w której królują staromodne meble i pochodzące z minionych epok bibeloty. Co może prezentować taki plakat? Moją propozycją jest sportowy wzór z przedstawieniem polo. – doradził nam ekspert Redro.pl.

A skoro wspomnieliśmy już o pokoju dziecka, to do tej części naszego mieszkania możemy wprowadzić ozdoby utrzymane w stylu Dzikiego Zachodu. Jadący na koniach kowboje, ubrani w charakterystyczne kapelusze i zmierzający w stronę zachodzące słońca, obudzą w naszym maluchu zupełnie nowe pomysły na zabawy, a nam umożliwią stworzenie oryginalnego wystroju wnętrza, w którym nasze dziecko będzie się doskonale czuło.

Plakaty z końmi to całe bogactwo najprzeróżniejszych wzorów, dzięki którym stworzymy zupełnie różne aranżacje – i nowoczesne, i klasyczne. Malownicze pejzaże lub westernowe grafiki odmienią dotychczasową stylizację i pozwolą nam się cieszyć nowym, zachwycająco pięknym wnętrzem w mgnieniu oka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ