Skup aut kontra autokomis

Czyli to nie to samo? Okazuje się, że nie, a mimo wszystko wiele osób nadal myli ze sobą te dwa pojęcia i używa ich zamiennie, co staje się wielkim nieporozumieniem. Oczywiście oba rozwiązania mają między sobą pewne podobieństwa, aczkolwiek więcej je dzieli niż łączy. Można się o tym przekonać, czytając nasz poniższy artykuł, gdzie porównujemy obie metody sprzedaży samochodów. Mamy nadzieję, że od teraz świadomie będziesz wybierać jedną z tych dwóch opcji, a także wybierzesz ją dla siebie jako najkorzystniejszą, ze względu na swoje oczekiwania.

Status działania

Pierwszą różnicą jaką można zauważyć jest podział na odmienne metody działania. Mianowicie skup aut po transakcji sprzedaży staje się oficjalnie nabywcą pojazdu. Zatem jako właściciele samochodu mogą po pewnym czasie wystawić go na ponowną sprzedaż lub rozebrać na części i sprzedawać je pojedynczo.

Z kolei komis samochodowy nie jest ostatecznym odbiorcą w procesie sprzedaży, a jedynie pośrednikiem. Jest to już znacznie bardziej skomplikowany proces, przez który również do sprzedaży nie zostaną dopuszczone auta uszkodzone czy wieloletnie, w przeciwieństwie do skupu aut. Również podczas realizowania transakcji z autokomisem nie wolno w międzyczasie użytkować samochodu, gdyż jest on już w trakcie sprzedaży do pośredników, a co za tym idzie potencjalnych nabywców.

Różnica czasu

Można także zwrócić uwagę na czas transakcji pomiędzy autokomisem a skupem aut. W pierwszym przypadku jest on znacznie bardziej wydłużony, a może sięgać nawet kilkunastu dni. Odwrotną sytuację można zauważyć chociażby w auto skupie w Warszawie, gdzie wystarczy dosłownie godzina, by jednocześnie wycenić i sprzedać samochód. Wówczas od razu mamy możliwość otrzymania zapłaty we wcześniej ustalonej kwocie i w dodatku w gotówce. Natomiast przy sprzedaży auta do komisu trzeba liczyć się nie tylko z wydłużonym czasem trwania, ale również dalszym oczekiwaniem na znalezienie potencjalnego nabywcy samochodu. Co więcej, nie mamy też pewność, że auto zostanie odsprzedane w ustalonej poprzednio kwocie, gdyż należy brać poprawkę na ewentualne zniżki komisu podczas transakcji sprzedaży.

Prowizje

Następną kwestię są naliczane dodatkowe koszty, które częściej można spotkać w autokomisach niż skupach aut. Właśnie tam im droższy samochód chcemy odsprzedać, tym większą prowizję naliczają komisanci. Przy sprzedaży do skupu możemy odzyskać kwotę rynkową za samochód, a gdy jest on całkowicie uszkodzony obliczana jest suma za wszystkie części osobno.

Hurtowa sprzedaż

Jeśli jesteś klientem indywidualnym i chcesz sprzedaż swój prywatny samochód, śmiało możesz korzystać z usług autokomisu, lecz tak jak wspomnieliśmy wcześniej należy pamiętać o długim czasie oczekiwania na zakończenie transakcji. W tym przypadku wszystko już zależy od tego jak bardzo spieszy Ci się, by pozbyć się auta. Z kolei przedsiębiorcom najbardziej będzie zależeć na szybkości sprzedaży i jak najmniejszym problemie związanym również z prowadzeniem dokumentów. Zatem zdecydowanie lepiej będzie skorzystać ze skupu aut, który oferuje szybkie, gotówkowe i oczywiście hurtowe sprzedaże samochodów, niezależnie w jakim stanie aktualnie się znajdują.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ