Renault Clio - doświadczenie, bezpieczeństwo, komfort jazdy

W dzisiejszym świecie każdy z nas jest zabiegany I każdemu z nas cały czas gdzieś się śpieszy, gdyż zależy nam na czasie. Trzeba dojechać do pracy, zawieść i odebrać dzieci ze szkoły, zrobić coś dla siebie: jechać na siłownię, czy na fitness, odwiedzić dalekich krewnych, wyjechać na wakacje albo po prostu jechać przed siebie. Dlatego poszukujemy samochodu , który pomoże nam szybko i bezpiecznie przemieścić się punktu A do punktu B. Z racji tego że spędzamy w nim znaczą cześć dnia, powinien być on dostosowany do osobistych potrzeb oraz odzwierciedlać nasz charakter i osobowość. Naszemu przyszłemu samochodowi, kompanowi w podróży, stawiamy bardzo wysokie wymagania. Tym samochodem, może być właśnie nowe Clio!

Renault Clio zawdzięcza swą nazwę greckiej muzie historii –  Klio. Jest on produkowany od roku 1990. Clio jest też pierwszym modelem od lat 60-tych, w którym francuski producent zaniechał nazywania swoich modeli oznaczeniami liczbowymi. Do tej pory stworzono cztery generacje modelu, a generacja I  pojawiła się w latach 1990 – 1998. Druga generacja, wyprodukowana w latach 1998 – 2012, nie posiadała już ostrych, kanciastych kształtów tylko zgrabną, nowoczesną sylwetkę. Była również już też nieco  większa od swojej poprzedniczki.  Generacja III produkowano w latach 2005 – 2014 –  w tym okresie oprócz wersji 3-dzwiowej i 5-dzwiowej pojawił się po raz pierwszy model kombi.

Najnowsza generacja ( IV ), samochodu Renault Clio została wprowadzona na rynek w roku 2012 i jest po niewielkich liftingach produkowana do chwili obecnej. Na ten moment w sprzedaży są jednak dostępne tylko modele w wersji 5 drzwiowej oraz kombi. Z przodu samochodu jest charakterystyczne duże logo marki Renault, ukryta w słupku klamka, przetłoczenie u dołu drzwi, pojawił się nowy system multimedialny z dotykowym wyświetlaczem, analogowy obrotomierz, cyfrowy prędkościomierz. W 2016 roku wprowadzono kolejne zmiany w Clio. Pojawiły się nowe reflektory, grill, nowa paleta kolorów, a także rozszerzono listę z wyposażeniem dodatkowym. Pod maską nowego osobowego Clio może znajdować się 1,1-litrowy, wolnossący silnik benzynowy o mocy 73 KM, 0,9-litrowa jednostka z turbo generująca 90 KM, silnik 1.2 TCe, który rozwija 118 KM, a także 1,5-litrowy diesel dCi o mocy 75, 90 lub 110 KM.

Obecnie auto Renault Clio jest dostępne w wersjach: LIFE, ALIZE, LIMITED oraz INTENS. Warianty podstawowe wymienionych modeli nowego Clio są dostępne w cenie już od 43 500 zł. Posiadają one szeroką gamę oszczędnych i niezawodnych silników. Są nimi dynamiczne i ekonomiczne silnik Diesla Energy dCi 75 oraz Energy dCi 90, a także benzynowe wersjie TCe 75 i 90 o mocy 75-220 KM. Każdy z nich wyposażony jest w manualną, 5-cio biegową skrzynię biegów. Emisja CO2 104 – 118 g/km, natomiast zużycie paliwa w cyklu pozamiejskim to 3,6 – 6,1 l/100km, a w miejskim 4,3 – 8,9 l/100km. Trzeba jednak zaznaczyć, że emisja dwutlenku węgla oraz zużycia jest zależna od rodzaju silnika znajdującego w samochodzie Renault Clio.  Ponadto dodatkowymi zaletami jakie posiada samochód Clio to: czołowe oraz boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, system wspomagania nagłego hamowania, reflektory przednie z podwójnym układem optycznym i ciemnym tłem, regulator-ogranicznik prędkości, system kontroli ciśnienia w oponach, fotel kierowcy z regulacją wysokości, centralny zamek zdalnie sterowany. Więcej szczegółowych informacji na temat Renault Clio oraz jego wersji można znaleźć na stronie: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/clio.html

Podsumowując, samochód osobowy Renault Clio jest gwarancją wygody i bezpieczeństwa dla każdej zmotoryzowanej osoby. Oryginalna sylwetka, opływowy kształt, smukła linia, wygodne wnętrze sprawia, że podróż staje się przyjemnością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ