Rolety dzień i noc – system osłonowy do okien w twoich wnętrzach. Poradnik przed zakupem

0
573

Rolety dzień i noc to obecnie jedne z najczęściej kupowanych rolet wewnętrznych. Do ich zakupu skłaniają niska cena, ładny wygląd, prosta obsługa i duże możliwości osłonowe. Poniżej udzielamy najważniejszych informacji w temacie rolet dzień i noc – w czym tkwi ich wyjątkowość, jak wygląda ich montaż oraz jakie modele polecamy szczególnie.

Rolety dzień i noc mini – prosty montaż i wysoka funkcjonalność

Rolety dzień i noc dostępne w kilku różnych wersjach. Niektóre są montowane do ramy okna, inne z kolei wysuwają się z kasety płaskiej lub przestrzennej. Zacznijmy od pierwszych, czyli – rolet mini.

Ten typ rolet dzień i noc to najprostsze rozwiązanie w konstrukcji i obsłudze. Są montowane do ramy okiennej i nie wymagają wykonywania żadnych odwiertów w jej budowie. Materiał osłonowy rozwija się za pomocą prostego mechanizmu sznurkowego lub łańcuszkowego. 

Rolety dzień i noc w kasecie – płaskiej czy przestrzennej?

Rolety Dzień i Noc w kasecie płaskiej to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, dedykowane dla osób, którym zależy nie tylko na izolacji od słońca, ale również na efekcie aranżacyjnym. Eleganckie tkaniny tworzą kompozycje o dużym potencjale aranżacyjnym – pasują do wnętrz nowoczesnych, eleganckich i biurowych.

Dzięki zastosowaniu kasety i prowadnic, po rozwinięciu roleta przylega ściśle do powierzchni okna. Jednocześnie, nie ogranicza jego możliwości do otwierania się lub uchylania. Zastosowany mechanizm automatycznego hamowania ułatwia obsługę i przeciwdziała niezamierzonemu osuwanie się rolety.

Drugi typ to rolety dzień i noc w kasecie przestrzennej. Ich zdecydowaną zaletą jest bezinwazyjny montaż, niewymagający wiercenia otworów ani użycia profesjonalnych narzędzi. Wysuwająca się z kasety przestrzennej zwijana roleta jest przymocowana do prowadnic, które utrzymują ją w odpowiedniej pozycji. Po opuszczeniu powstaje bariera termo-ochronna, pozwalająca swobodnie użytkować pomieszczenie nawet w pełni letnich upałów.

Zaletą kasety przestrzennej jest także jej mały rozmiar. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego stanowi alternatywę dla konwencjonalnych rozwiązań – na przykład karniszy. Tkaniny stosowane w roletach z kasetami przestrzennymi mogą mieć różne barwy – co stanowi ich dodatkowy atut aranżacyjny.

Najmodniejsze modele rolet dzień i noc w kasecie

Wygląd rolet to istotne kryterium w czasie ich wyboru. Liczy się zarówno wykorzystany materiał osłonowy, jego kolor lub deseń, którym jest pokryty, a także wygląd samej kasety.

Do popularnych wyborów kolorystycznych należą eleganckie neutralne barwy. Do takich należą delikatnie odcienie: beż, karmel, kremowy, a także ciemniejsze barwy jak brąz lub czerń. W ostatnich czasie na popularności zyskuje odcień wenge, idealnie wkomponowujący się w drewniane umeblowanie i eleganckie aranżacje.

Do pomieszczeń dziennych, sypialni dzieci i salonu polecamy wybór ciepłych, energetycznych odcieni. Oprócz pomarańczowego i miodowego (idealnie pasujących także do kuchni) warto rozważyć odcienie: śliwka oraz limonka. Dodają wnętrzu blasku i energii, filtrując wpadające do środka światło. 

Do pomieszczeń minimalistycznych proponujemy stonowane, chłodne odcienie: szarego, brązu, czerni. Rolety takie będą harmonijnie współgrać z otoczeniem, tworząc dopełnienie jego stylu. Warto podkreślić, że rozmaite odcienie szarego to wciąż jedne z najchętniej wybieranych rolet dzień i noc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ