By nasz ogród mógł zadziwiać przechodnich, naszych sąsiadów oraz nawet nas samych – musimy zastanowić się co posadzić w takim miejscu. Wymierz swój ogród i stwórz najlepiej projekt! Wyznacz odpowiednie miejsca na posadzenie sadzonek drzew, zasianie trawy oraz różnorodnych kwiatów i krzewów. Wyobraź sobie, jak będzie wyglądać Twój nowy wspaniały ogród. Po lewej stronie rządek przepięknych kolorowych kwiatów, po prawej zaś trawiasty kawałek miejsca, dodatkowo zacieniony dzięki wspaniałym liściastym drzewom. Na pewno znajdzie się miejsce na ławeczkę, może i nawet stół. Jeżeli posiadasz wielki ogród zastanów się nad wybudowaniem szklarni, w której możesz zacząć hodować swoje własne ekologiczne dorodne pomidory czy ogórki.

Jakie dostępne są sadzonki drzew?

Na rynku dostępne są sadzonki drzew leśnych czy też owocowych. Jeżeli chcesz pójść w kierunku gatunków owocowych, w szkółkach ogrodniczych znajdziesz takie drzewka jak jabłoń, wiśnia, grusza, śliwa czy brzoskwinia. Na pewno minie trochę czasu zanim drzewo wyrośnie ta bardzo, aż będzie można zbierać jej owoce, ale ten czas Ci się opłaci. Z takich owoców wyjdą przepyszne dżemy, powidła oraz marmolady. Możesz je przechowywać nawet latami, a ich smak pozostanie ten sam, może będzie nawet lepszy. Wyobraź sobie, że pieczesz ciasto i używasz do niego świeżych jabłek czy śliwek z Twojego sadu. Pochwal się innym znajomym podczas spotkania towarzyskiego jakim jesteś wyśmienitym kucharzem oraz ogrodnikiem! Chociaż takie zbiory mogą się naprawdę przydać w naszej kuchni, to jednak zbieranie owoców może zająć nam trochę czasu. Niezebrane z ziemi jabłka czy śliwki po pewnym czasie gniją, co niestety nienajlepiej się prezentuje. Musimy wtedy wziąć grabie i wszystko to posprzątać i ponownie doprowadzić do ładu. Jeśli nie chcesz poświęcać temu zajęciowi aż tyle czasu, możesz zdecydować się na sadzonki drzew bezowocnych. Cypr, sosna, cis czy modrzew to przepiękne drzewa, dzięki którym poczujesz się jak w lesie czy chociażby jak w parku.

Jakie sadzonki drzew wybrać do ogrodu?

By wybrać odpowiednią dla Twojego ogrodu sadzonkę drzewa, musisz wiedzieć jaką glebą dysponujesz. Niektóre drzewa mogą źle rosnąć w nieodpowiedniej dla nich ziemi. Jeżeli chcemy cieszyć się co roku ze zbiorów, nie możemy lekceważyć niektórych rzeczy. Po to głównie kupuje się sadzonki drzew. Takie drzewka rozpoczęły już swój rozrost, ale jeżeli chcemy mieć ich dorodne owoce, zwróćmy uwagę na to, jaką ziemią dysponujemy. Najlepiej jest skonsultować się z osobą zajmującą się hodowlą takich roślin.

http://www.budowac24.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ