Jeśli ktoś myśli, że tylko dzięki aktywności w samej szkole zapewni sobie dobrą przyszłość, to jest w błędzie. Niezależnie ile ma się lat, bardzo ważny jest samorozwój. Zarówno ci, którzy jeszcze się uczą, jak i ci, którzy już lata temu zakończyli edukację, powinni dbać o siebie pod każdym względem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

Po co w ogóle się rozwijać?

Nauka potrafi być męcząca, a godziny spędzone w szkole, a następnie nad pracą domową, tylko utwierdzają w tym przekonaniu. Dlatego wiele osób, zaraz po zakończeniu edukacji, zatrzymują się na takim poziomie, na jakim aktualnie są i nie planują żadnych kolejnych działań, które w jakikolwiek sposób rozwijałyby ich. Po prostu się im nie chce i czują do tego wstręt.

Na szczęście ludzie, którzy w ogóle nic nie robią, by się rozwijać, należą do mniejszości. Natomiast każdy, który poświęca, choć chwilkę czasu każdego dnia, na swoje własne zainteresowania i stara się je rozwijać, już w pewnym stopniu dba o swój samorozwój.

Rozwijanie swoich pasji, poszerzanie horyzontów, zdobywanie kolejnych dawek wiedzy i tak dalej, to wszystko ma służyć podniesieniu swojej własnej wartości, powiększeniu zasobów wiedzy, a także ma uczynić nas lepszymi okazami na rynku pracy. Osoby, które stale dbają o to, by w jakikolwiek sposób dbać o swój rozwój, są lepszymi potencjalnymi pracownikami, ponieważ wiadomo jest, że nie zatrzymają się w miejscu i będą dla firmy coraz bardziej użyteczni.
Zakończenie edukacji to tylko ten etap, w którym już nie jesteśmy objęciu przymusem edukacji, a tak naprawdę możemy zacząć porządnie się rozwijać w swoich ulubionych dziedzinach. Mamy o wiele więcej czasu na to, by podnosić swoje umiejętności, by rozmyślać i odpoczywać, a to wszystko pomaga w samorozwoju.

Jak się rozwijać?

Jeśli ktoś choćby czyta książki, ogląda filmy instruktażowe, czy chodzi na różne kursy, to już mocno ingeruje w swoje możliwości, co może mu przynieść bardzo dużo pozytywnych efektów. Sposoby na rozwijanie się, prezentowane są przez wielu różnych psychologów, mówców motywacyjnych, pisarzy, i tak dalej. Praktycznie każda osoba, która osiągnęła jakikolwiek sukces, może być dumna z siebie i może przekazywać zdobytą wiedzę dalej.

Jednak jak się rozwijać, by stale rosnąć w siłę? Przede wszystkim powinna być zachowana odpowiednia regularność. Jeśli będziemy zdobywali wiedzę i umiejętności „w kratkę” i będziemy to wszystko nieregularnie powtarzali, to wiedza się ulotni i okaże się to naszą zmarnowaną szansę. Natomiast codzienne, nawet 5-minutowe ćwiczenia, przeczytanie jednej kartki z książki, i tak dalej, to wszystko może pomóc. Ważne jest także to, by motywować się do pracy i zachęcać do niej. Korzystanie z książek i Internetu wymaga wytrwałości i skupienia, a to są właśnie najlepsze źródła, w których można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, na temat samorozwoju. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto więc ruszyć się trochę z kanapy i odejść od telefonu, telewizora, czy laptopa, a warto poświęcić choć trochę czasu dla siebie i samodzielnie wyznaczonych celów.

http://www.akcjakredyt.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ