Skup książek – Gliwice. Gdzie i jak sprzedać szybko książki?

0
5737

Duża ilość czytanych i kupowanych książek poszerza nasze intelektualne horyzonty i wzbogaca nas o przeżycia wewnętrzne. Ten, kto czyta, dba zatem o rozwój na wielu płaszczyznach, a przy tym poszerza zasób domowej biblioteki. Niestety, prędzej czy później miejsce w niej się kończy. Wówczas konieczne jest dostawienie nowych półek na książki, albo ich sprzedanie. Skup książek – Gliwice pomoże Ci szybko i sprawnie pozbyć się niepotrzebnych książek i tym samym podarować im nowe życie. Na jakich zasadach działa skup? I jakie książki może od Ciebie odkupić? Odpowiadamy!

Internetowy skup książek – Gliwice i okolice

Praktyczność współczesności opiera się na braku konieczności osobistego załatwiania każdej sprawy. Coraz więcej miejsc usługowych umożliwia realizację swoich usług w taki sposób, że potencjalny klient nie musi nigdzie wychodzić, ani dzwonić, aby uzyskać to, co potrzebuje. W ten sposób możemy zawierać różne umowy, kupować wszelkie rzeczy, a także sprzedawać przedmioty, których już nie potrzebujemy.

Dobrym przykładem takiego miejsca jest SkupSzop.pl, czyli internetowy skup książek – Gliwice, który działa także w innych, polskich miejscowościach. Jest to nowoczesny skup, który nie posiada stacjonarnych punktów. Co więcej, skup ten stawia na praktyczność odbioru książek od klienta. Firma wysyła opłaconego przez siebie kuriera, który przyjeżdża pod wskazany adres w określonym terminie. Zabiera on spakowane przez Ciebie książki. Nie musisz jednak specjalnie przygotowywać paczki ani jej adresować – kurier przyjedzie z etykietą nadawczą.

Jak sprzedać książkę w SkupSzop.pl?

Sprzedaż książek w SkupSzop.pl jest prosta i intuicyjna. Wystarczy odwiedzić stronę skupu i przejść do zakładki „sprzedaj książki”, która przenosi Cię do strony, na której należy podać kod ISBN sprzedawanej publikacji. Kod składa się z 13 cyfr, które należy podać bez pauz oraz spacji. Numer powinien znajdować się z tyłu Twojej książki – bezpośrednio pod kodem kreskowym. Klikając „sprzedaj” dodajesz książkę do listy wyceny. Warto przy tym wiedzieć, że suma wartości Twoich produktów musi wynosić min. 40 zł. Skup nie określił przy tym maksymalnej kwoty wartości sprzedaży.

Jeśli już wszystkie książki do sprzedaży zostały dodane do listy wyceny, należy przejść do drugiego kroku. Jest nim dodanie danych niezbędnych do sprzedaży książek. Ostatni krok to podsumowanie. Sprawdź, czy wszystko się zgadza – wybierz formę nadania paczki (samodzielnie lub za pośrednictwem kuriera przysłanego przez skup) i wszystko potwierdź.

Po nadaniu paczki pozostaje Ci już tylko czekać na ich wycenę. Procedura ta zajmuje z reguły kilka dni. Wpływ na ostateczną cenę mają różne parametry. Wlicza się do nich m.in. stan książki, jej aktualna cena rynkowa, zapotrzebowanie na nią oraz stan magazynowy skupu. Warto przy tym pamiętać, że zaproponowana cena obowiązuje z tego powodu wyłącznie na dzień składania oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ