Smartband, opaska sportowa

0
1102

Smartband służy przede wszystkim ludziom aktywnym. Tenże niewielki gadżet zbiera informacje o naszej normalnej aktywności, jakie potem są wysyłane do smartfona. W telefonie natomiast wyczytać można ważne dla nas dane. Sama opaska jest przeważnie zrobiona z silikonu. Odpowiednie urządzenie (w jakim przechowywane są wszelkie ważne informacje) schowane jest do specjalistycznej kieszonki. Poszczególni wytwórcy myślą o wprowadzeniu do sprzedaży wisiorków bądź broszek, do których będzie można umieścić inteligentny wkład.

Co to jest smartband?

Czym jest smartband, znany także pod nazwami: inteligentna opaska i opaska sportowa? To gadżet ubieralny, więc taki, jaki nosimy na własnym ciele. We współzależności od określonego typu z wyglądu może bardziej przypominać zegarek bądź zwykłą opaskę, lecz istotniejsze jest to, co to narzędzie może. Natomiast może dużo, ponieważ dzięki zintegrowanym sensorom oraz elementom jest w stanie kontrolować własną aktywność w przeciągu dnia (jak również podczas snu) oraz dostarczać bezprzewodowo na smartfona dane o tym, jak skuteczne były własne ćwiczenia konkretnego dnia.

Inteligentne opaski na rękę nie są dedykowane jedynie dla użytkowników, pokonujących każdego dnia dziesiątki kilometrów, wyczynowo jeżdżących na rowerze lub ćwiczących na basenie. To interesujące dodatki dla sportowców, lecz także dla wszelkich osób, jakie pragną polepszyć własny tryb życia, natomiast również kontrolować spalanie kalorii lub sen. Starczy jeszcze jedynie właściwy ubiór, słuchawki do biegania, smartfon z zainstalowaną aplikacją sportową oraz odpowiednie podejście, natomiast poprawa treningu będzie pewna.

Ergonomiczności smartbandów

Smartband jest narzędziem dedykowanym zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie i tychże z nas, jakim zależy na systematycznym kontrolowaniu głównych parametrów własnego ciała. Chorujesz na serce bądź ktoś z Twoich bliskich znajduje się pod ciągłą opieką kardiologa? Zastanów się nad zakupem smartbanda zaopatrzonego w funkcję EKG oraz ciśnieniomierza, jakie poinformują Cię, gdy w systemie pojawią się jakieś wady.

Smartband z pomiarem aktywności oraz modułem GPS

Element GPS nie leży w wyposażeniu smartbandów z najniższej półki cenowej. Zazwyczaj typy z nawigacją rozpoczynają się od blisko 300 złotych, chociaż wyjątkowo można napotkać opaski z ową funkcją trochę tańsze. Najpowszechniejsze typy, na przykład smartband xioami Mi band, nie są zaopatrzone w ową opcję, co wskazywane jest jako ich największa bolączka. GPS pozwoli ponieważ nie jedynie na kontrolowanie trasy, jaką przebyliśmy z opaską na ręku, lecz również ustawianie swej, obserwowanie swej aktywności we współzależności od obszaru lub indywidualizowanie planów treningowych.

Co kontroluje smartband?

Każdy smartband ma właściwą liczbę głównych funkcji. Z reguły najpowszechniejsze możliwości sprawdzania aktywności fizycznej to mierzenie ukończonego dystansu, liczenie zrobionych kroków i spalonych kalorii. Takie czynności odnajdziemy w dowolnym smartbandzie. Ba, teraz również smartfony dzięki różnym aplikacjom fitness mogą kontrolować takie funkcje dzięki wewnętrznym detektorom ruchu. .

Więcej znajdziesz tutaj: https://topgadget.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ