Stylistyka portfeli damskich

Przeglądając oferty sklepów z galanterią, łatwo możemy zauważyć, że portfele dla kobiet różnią się zasadniczo od modeli dedykowanych dla mężczyzn. Posiadają bardzo charakterystyczną stylistykę oraz elementy, które jednoznacznie pozwalają zaliczyć je do tej kategorii. Chcąc kupić portfel dla kobiety, warto kierować się jej preferencjami oraz elementami, które nadają portfelowi kobiecego charakteru.

Jaki jest kształt i funkcjonalność damskich portfeli?

Oglądając portfele dla mężczyzn, można łatwo stwierdzić, że większość modeli cechuje elegancki minimalizm. A jak jest w przypadku portfeli dla kobiet? Tutaj możemy zaobserwować odwrotną tendencję. Przede wszystkim, jeśli chodzi o kształt i rozmiar portfela. Wśród całej masy oferowanych produktów można zauważyć, że wiele portfeli damskich ma kształt prostokąta, w którym jeden z boków jest wyraźnie dłuższy. Jest to tak zwana kopertówka, a więc portfel, który z powodzeniem może zastąpić małą torebkę. Idealny podczas wieczornego wyjścia lub spotkania biznesowego.

Innym, bardzo charakterystycznym modelem, jest portfel składany na raz lub dwa razy, czyli tak zwany Bifold oraz Trifold. Nieco różni się on jednak od swojego męskiego odpowiednika. Składane portfele damskie zazwyczaj posiadają dwa rodzaje zapięcia. Pierwszym z nich jest zatrzask, a drugim, który zamyka kieszonkę na bilon, jest ozdoby bigiel. Warto podkreślić, że producenci chętnie eksponują metalowe wstawki w portfelach, “pozłacając” je lub polerując na wysoki połysk. Dzięki temu zwyczajny portfel nabiera niepowtarzalnego i efektownego wyrazu.

Z czego są wykonywane portfele damskie?

Podobno kobiety uwielbiają futra. Trzeba jednak wiedzieć, że gustują również w skórzanej galanterii. Kupując portfel skórzany damski można mieć pewność, że przypadnie on do gustu niemal każdej kobiecie. Szczególnie jeśli wierzchnia warstwa skóry naturalnej zostanie pokryta cienką warstwą poliuretanu. Ten rodzaj tworzywa z jednej strony zabezpiecza skórę przed uszkodzeniem i ułatwia jej czyszczenie. Z drugiej strony nadaje jej niesamowitego połysku, co znacząco zwiększa atrakcyjność wizualną portfela. Szczególnie, jeżeli jest on uszyty ze skóry o wyrazistym kolorze. Prawdziwym hitem są portfele damskie ze skóry naturalnej, która swoją fakturą imituje skórę węża. Sporą popularnością cieszą się także portfele ze skóry ekologicznej. Jest ona również bardzo praktyczna, choć już nie tak efektowna jak naturalny surowiec.

Jaka jest kolorystyka portfeli damskich?

Kobiety lubią wyraziste i nieoczywiste kolory. Znajduje to odzwierciedlenie w modelach portfeli, które cieszą się popularnością wśród Pań. Obok klasycznej czerni oraz czerwieni nie brakuje także portfeli damskich w kolorach takich jak pomarańcz, granat czy chociażby róż. Prawdziwą klasyką gatunku jest stylowy portfel ze skóry naturalnej w kolorze popularnej „panterki”. Chętnie wybierane są też portfele z motywami kwiatowymi. Dla porównania mężczyźni preferują jednak bardziej stonowaną kolorystykę.

Kupując portfel dla kobiety, nie można do końca kierować się tylko własnym gustem, szczególnie jeśli kupującym jest mężczyzna. Warto zastosować powyższe wskazówki i poprzeć je obserwacją stylu, jaki preferuje obdarowana kobieta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ