puzzle

Puzzle to jedna z najchętniej wybieranych przez dzieci układanek logicznych, dlatego jest świetnym pomysłem na prezent przy różnorodnych okazjach. Jedną z nich mogą być święta Bożego Narodzenia, dlatego już wcześniej warto zapoznać się z najciekawszymi ofertami. Co zatem możesz wybrać dla najmłodszych dziewczynek i chłopców, a co dla nieco większych?

Dlaczego warto sięgnąć po puzzle?

Puzzle to rodzaj układanki, która jest chętnie wybierana podczas różnych okazji. Dzieci cieszą się, mogąc poświęcić im chwilę czasu, gdyż podobają im się kolorowe obrazki, które się na nich znajdują. Bez wątpienia atrakcyjna wydaje im się możliwość ułożenia samodzielnie całego wizerunku, który następnie będą mogły podziwiać. Co więcej, sam proces układania to dla nich ogromna frajda, a ukończenia dzieła daje prawdziwą satysfakcję.

Jednak warto pamiętać, iż puzzle mają nie tylko charakter zabawy. Mogą pełnić także ważną funkcję rozwijającą logiczne myślenie, łączenie kształtów i kolorów. Pomagają w rozwoju wyobraźni i umiejętności łączenia poszczególnych elementów.

Nie tylko dzieci mogą korzystać z dobroczynnego wpływu puzzli. Dorośli mogą czerpać z nich podobną zabawę jak najmłodsi. Współpracując z maluchami, rodzice na pewno zacieśnią z nimi więzy i zapomną o stresie dnia codziennego. Duża dawka dobrego humoru i uśmiechu na pewno będzie miała na nich pozytywny wpływ.

Puzzle dla małych chłopców

Dzieci uwielbiają puzzle ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek, a nie ma nikogo bardziej znanego, niż Spiderman albo Batman. Wielu chłopców marzy o tym, by wcielić się w rolę tych dzielnych bohaterów, dlatego na pewno chętnie będą także układać puzzle z ich wizerunkami. Idealnym pomysłem na prezent dla synka może być zatem układanka “Nieustraszony Spiderman”, posiadająca 24 duże elementy i dostępna w sklepie Puzzle 1000. Dzięki temu nawet najmłodsi chłopcy będą mogli sami poradzić sobie z jej ukończeniem.

Puzzle dla małych dziewczynek

Dziewczynki często preferują jasne, pastelowe kolory i bajkowe bohaterki, które przemawiają do nich swoją subtelnością oraz wesołymi przygodami w gronie przyjaciółek. Z tego względu jedną z najchętniej oglądanych bajek jest “My little Pony”. Dla wszystkich miłośniczek tej kreskówki świetnym wyborem będą 24-elementowe puzzle maxi “Szczęśliwe kucyki”, które pozwolą im raz jeszcze powrócić do ulubionych przygód.

Magia świąt dla starszych dzieci

Jeśli dziecko jest już starsze i dobrze radzi sobie z wieloelementowymi puzzlami o małych rozmiarach, można zdecydować się na zakup puzzli, które będą nawiązywały do charakteru samych świąt, dzięki czemu idealnie podkreślą ich charakter. Będą także wspaniałą pamiątką na kolejne lata i zawsze przypomną o obdarowującym, kiedy tylko zostaną wyciągnięte.

Pięknym przykładem mogą być puzzle “Święta Bożego Narodzenia w Yorku”, które charakteryzują się dawnym czarem i prezentują malowniczą, XIX-wieczną scenerię. Na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku, które pasjonuje się historią, a także dorosłym, którzy pasjonują się klasycznymi widokami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ