Trening ciała, siły, rzeźby wymaga czasu i samodyscypliny, ale nie wymaga już specjalistycznego sprzętu. Do szczęścia wystarczy odrobina silnej woli i pomysłowość. Trening z ciężarem własnego ciała może być tak samo efektywny, jak ten wykonywany na profesjonalnym sprzęcie.

Pierwszym pomysłem na trening z własną masą ciała mogą być pompki. Nieocenione przy budowie mięśni pleców, ramion oraz klatki piersiowej. Pompki można wykonywać na wiele sposobów. Podniesienie nóg na ławeczce lub na krześle dodatkowo obciąży górne partie ciała, co spowoduje zwiększenie obciążenia i efektów. Innym sposobem zwiększającym efekty treningu przy wykonywaniu pompek jest rozstaw dłoni. Szeroko rozstawione dłonie ćwiczą klatkę piersiową. Wąsko rozstawione dłonie ćwiczą wewnętrzne mięśnie klatki piersiowej oraz mięśnie trójgłowe ramion.

Drugim sposobem ćwiczenia z ciężarem ciała jest drążek. Pozwala on na trenowanie ramion, pleców, klatki piersiowej czy mięśni brzucha. Czynniki, które decydują o trenowaniu poszczególnych partii mięśni to chwyt klasyczny, nachwyt drążka lub sposób podciągania. Chwyt klasyczny buduje bicepsy i barki. Nachwyt poza budową ramion, świetnie rozbudowuje klatkę piersiową. Podciąganie się na drążku i unoszenie prostych nóg dodatkowo ćwiczy mięśnie brzucha.

Trzecią formą treningu mogą być przysiady klasyczne, półprzysiady, stawanie na palcach z hantlami w dłoniach czy skipy w miejscu. Skipy to nic innego, jak bieg w miejscu imitujący klasyczne bieganie o wysokiej intensywności.

Sposobów na ćwiczenie z ciężarem własnego ciała jest wiele. Wystarczy odrobina pomysłowości i dwa metry wolnego miejsca.

https://www.zouza.pl/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ