Trzy kolekcje zegarków męskich, które zawładnęły światem mody

Stylowy zegarek od wieków jest atrybutem eleganckiego mężczyzny. To również znak prestiżu, na który ciężko pracują czołowi producenci luksusowych czasomierzy. Na szczycie niezmiennie utrzymują się Chopard, Tag Heuer i Grand Seiko. Ich najważniejsze kolekcje osiągnęły w świecie mody niebywały sukces – bez wątpienia zasłużyły na miano kultowych.

Chopard: L.U.C

Szwajcarska marka Chopard od najlepszej strony dała się poznać dzięki kolekcji zegarków L.U.C odzwierciedlającej nowoczesne standardy zegarmistrzostwa w symbiozie z tradycją rzemiosła. Ogromne uznanie zyskał już pierwszy model kolekcji – L.U.C 1860. Przez jedno ze znanych czasopism branżowych „Passion und Uhrenwelt” został okrzyknięty zegarkiem roku 1997. Nazwa kolekcji nawiązuje do oznaczenia, jakim sygnowane były czasomierze Chopard (wówczas jeszcze kieszonkowe) od początku istnienia manufaktury. L.U.C to skrót od nazwiska Louise-Ulysse’a Choparda – wybitnego zegarmistrza, założyciela marki. Kolekcja rozrosła się w sposób niebywały. Nie brakuje w niej modeli szkieletowanych, lunarnych ani antykowanych. Od 2014 oprócz stali nierdzewnej do wyrobu rozpoznawalnych na całym świecie czasomierzy służy złoto z certyfikatem Fairmined, który świadczy o etycznym pozyskiwaniu tego drogocennego surowca.

Tag Heuer: Carrera

Żaden mężczyzna, zwłaszcza jeśli jest zapalonym kibicem wyścigów samochodowych, nie przejdzie obojętnie obok zegarków marki Tag Heuer. Uwagę zwracają zwłaszcza te z kolekcji Carrera, kilkakrotnie nagradzane podczas genewskiej gali Grand Prix d’Horlogerie. Niektórym modelom, takim jak Grand Carrera Calibre 36 Caliper, udało się zdobyć prestiżowe wyróżnienie we wzornictwie przemysłowym – Red Dot Design Award. Historia marki jest silnie związana z wyścigami, a linia Carrera nawiązuje do najniebezpieczniejszego z nich – La Carerra Panamericana. Kolekcja ta jako pierwsza na świecie powstała z przeznaczeniem dla zawodowych kierowców wyścigowych. Premierowy model trafił do sprzedaży 1963 roku i od razu odnotował rekordowe zainteresowanie. Dowiódł, że marka Tag Heuer stawia na najwyższą jakość osiąganą dzięki eleganckiemu designowi, innowacyjnej technologii oraz precyzyjnemu szwajcarskiemu mechanizmowi.

Grand Seiko: Sport

W branży zegarków męskich swój widoczny ślad odcisnęła również japońska marka Grand Seiko, która istnieje dopiero od 1960 roku, ale może się mierzyć z potężnymi graczami w branży. Jako pierwsza w Kraju Kwitnącej Wiśni osiągnęła standard doskonałości Bureaux Officiels de Contrôle de la Marche des Montres, i to już w momencie wypuszczenia na rynek pierwszego modelu. Historia Grand Seiko jest pełna wzlotów, a jeden z największych to wprowadzenie w 2016 roku kolekcji Sport. Każdy zegarek z tej serii jest potwierdzeniem ideałów wyznawanych przez markę: piękna, precyzji, trwałości i czytelności, które da się tchnąć nawet w czasomierz o minimalistycznej formie.

Modele z kultowych kolekcji zegarków męskich można oglądać nie tylko na pokazach mody, ale również w nielicznych polskich butikach z luksusowymi akcesoriami. Należy do nich np. warszawski salon Noble Place.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ