Turcja - wakacje

Czas najwyższy pomyśleć o letnim wypoczynku. Warto przejrzeć oferty biur podróży i skorzystać z bardzo korzystnych promocji zakupu usług z dużym wyprzedzeniem czasowym – tak zwanych first minute. Dzięki wcześniejszemu zakupowi mamy korzyści finansowe, ale również bardzo duży wybór – praktycznie są jeszcze dostępne wszystkie rodzaje wypoczynku we wszystkich kierunkach wyjazdowych.
Jeśli naszym wyborem w tym sezonie będzie Turcja – wakacje mają wszelkie szanse na to, by zostać wakacjami naszego życia. Po nieudanym przewrocie wojskowym w lipcu 2016 roku oraz po kilku krwawych zamachach terrorystycznych, w których zginęli turyści z zagranicy, Turcja była na liście najbardziej niebezpiecznych państw niepolecanych dla turystów. Przez dwa lata tylko najodważniejsi wyjeżdżali do tureckich kurortów. Władze państwa wiedząc jakie znaczenie dla gospodarki mają wpływy z przemysłu turystycznego dołożyły starań do uspokojenia sytuacji i przywrócenia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Już w sezonie letnim 2018 roku Turcja powróciła do grupy najchętniej wybieranych kierunków podróży zagranicznych. Rok 2019 ma wszelkie szanse stać się Rokiem Turcji – biura podróży już sprzedały większą część ofert wypoczynku do tego kraju.
Co takiego jest w tym miejscu, że przyciąga tylu podróżnych? Turcja to państwo bardzo rozległe, leżące na styku dwóch kontynentów, o zróżnicowanym ukształtowaniu powierzchni, oblana kilkoma morzami. Warunki przyrodnicze oraz ciepły klimat powodują, że o każdej porze roku można znaleźć w Turcji miejsce słoneczne i ciepłe. W dodatku żyjący z turystyki Turcy zbudowali prawdziwe imperium hotelarsko – gastronomiczne, które może swobodnie pomieścić wielomilionową grupę przybyszów z zagranicy.
Jedni jadą na wakacje do Turcji tylko po słońce i kąpiele w czystych wodach któregoś z mórz. Takich turystów najczęściej spotykamy na piaszczystych plażach Morza Śródziemnego w regionie nazywanym Riwierą Turecką. Przebywający w luksusowych hotelach Alanyi lub Antalyi turyści decydują się najczęściej na opcję wyżywienia all inclusive i poza wycieczkami lokalnymi rzadko opuszczają hotel.
Przeciwieństwem tych podróżnych są wypoczywający w Turcji Egejskiej. Ten południowo – zachodni region położony na wybrzeżu Morza Egejskiego oferuje liczne atrakcje historyczne. Najważniejszą z nich są ruiny starożytnego miasta Efez położonego 30 kilometrów od portu Kusadasi. Efez to skansen archeologiczny do którego przybywają miliony turystów z całego świata. Jest najlepiej zachowanym miastem antycznym.
Wybierając Turcję jako cel wyprawy warto pamiętać o niezwykłych, bezcennych obiektach historycznych w dawnej stolicy Bizancjum – Konstantynopolu. Współcześnie zwany Stambułem jest miastem łączącym nie tylko kontynenty ale również kulturę europejską z kulturami wschodu i nowoczesność z przeszłością. Przebywając na wczasach na wybrzeżu warto zakupić dwudniową wycieczkę do Stambułu i poznać najważniejsze pamiątki wspaniałej historii Bizancjum i imperium osmańskiego.
Dla zainteresowanych poznawaniem miejsc cennych ze względu na walory przyrodnicze poleca się wizytę w centralnej oraz wschodniej części Turcji.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTajlandia
Następny artykułMagiczna Punta Cana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ