Od wielu lat obserwuje się kult ciała. Piękne, wysportowane sylwetki to obecnie ideał piękna. Aby to osiągnąć można wylewać siódme poty na basenie lub siłowni. Można też stworzyć własną siłownię i czuć się komfortowo w zaciszu czterech ścian. Wbrew pozorom domowa siłownia może być profesjonalna i skompletowana stosunkowo niskim kosztem.

Zacznij od wybrania miejsca

Domowa siłownia to idealne rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu, lub bardzo lubią ćwiczyć i wyjścia do siłowni to dla nich za mało, albo dla tych, którzy krępują się wychodzić do fitness klubu. Całe przedsięwzięcie trzeba zacząć od wyznaczenia miejsca na domową siłownię. Może to być jakiś mały pusty pokój lub fragment piwnicy, czy garażu, nada się każde pomieszczenie, w którym można wydzielić kawałek pustej przestrzeni. Wszystko zależy od tego ile miejsca planuje się przeznaczyć na przyrządy, czy będą to tylko przyrządy ruchome, czy może ławeczka a może więcej stojącego sprzętu. Nie poleca się rozstawiać sprzętu w salonie ani sypialni, gdyż są to zwykle przestrzenie rodzinne, których nie powinno się dodatkowo zastawiać. Do ćwiczeń zwykle słucha się muzyki więc dobrze żeby było to miejsce, w którym głośna muzyka nie będzie przeszkadzała pozostałym mieszkańcom domu. Jeśli mamy już przygotowane pomieszczenie i wydzieloną przestrzeń można pomyśleć o wyposażeniu domowej siłowni.

Skompletuj sprzęt

Kompletowanie sprzętu trzeba zacząć od sprzętów podstawowych. W zależności od rodzaju ćwiczeń jaki będzie się wykonywać może się różnić. Przyjmijmy jednak, że chcemy stworzyć mini siłownię do ćwiczeń ogólnych. Podstawa w domowej siłowni to hantle, ich ciężar zależy od zaawansowania, ale 5-10 kg to bardzo uniwersalny ciężar, z którym większość osób poradzi sobie na starcie, a później będzie świetnym uzupełnieniem ciężarów. Kolejna sprawa to ławeczka do ćwiczeń oraz oczywiście gryf z obciążeniem, tutaj również ciężar zależy od indywidualnych preferencji. Kolejna rzecz, to drążek do podciągania. Może być to przymocowany na stałe do ściany drążek lub wkładany w drzwi, w ościeżnicę. Następnie jeśli ktoś lubi może się zaopatrzyć w skakankę i taśmy. Dodatkowy sprzęt zależy od miejsca i zasobności portfela, ale warto pomyśleć o ławeczce do brzuszków, rowerku stacjonarnym i bieżni.

Domowa siłownia ma swoje wady jak brak asekuracji, czy kłopoty z motywacją do ćwiczeń, ale ma też niewątpliwe zalety. Przede wszystkim samemu wybiera się tempo ćwiczeń, nie ma kłopotów z oczekiwaniem na zwolnienie się sprzętu ani z higieną. Domowa siłownia jest też przede wszystkim tańsza. W sklepie https://be-active.pl/ możemy skompletować domową siłownie w naprawdę przystępny sposób. Inwestycja w sprzęt zwróci się po roku, a przyrządy zostają w domu na stałe

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ