Na każdym etapie życia kobiety, występują u niej różne poziomy zapotrzebowania, na wszelkiego rodzaju witaminy. Ich przyjmowanie i uzupełnianie niedoborów jest bardzo ważne, ponieważ pomaga zachować dobry stan fizyczny i psychiczny i przeżyć wiele spokojnych lat.

Czy kobieta zawsze potrzebuje te same witaminy?

Oczywiście, że nie. Zapotrzebowanie jest różne, w zależności od tego, w jakim stanie i na jakim etapie życia, aktualnie znajduje się kobieta. Do momentów zwiększonego zapotrzebowania, można między innymi zaliczyć okres:
• ciąży,
• karmienia piersią,
• menopauzy,
• odchudzania,
• stosowania restrykcyjnych diet eliminujących wybrane produkty spożywcze,
• leczenia chorób przewlekłych i rekonwalescencji,
• intensywnego wysiłku fizycznego i regularnego uprawiania sportu.

Każdy z tych etapów, może wycieńczyć organizm i dlatego kobiety powinny w różny sposób uzupełniać wszelkie niedobory.

Jakie witaminy należy przede wszystkim przyjmować?

W całym okresie życia bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu witaminy D, a dokładniej D3, czyli tej występującej u zwierząt. Odpowiedzialna jest ona między innymi, za prawidłowe wchłanianie wapnia przez kości, za odpowiednie działanie układu immunologicznego i autoimmunologicznego, za przeciwdziałanie nowotworom, czy chorobom psychicznym. Jedyne wątpliwości, jakie istnieją, to jaka dawka jest szkodliwa dla człowieka i jakie szkody w ogóle może ona wyrządzić. Tę witaminę można zażywać między innymi w postacie naturalnej, to znaczy jajko, mleko, ryby i tak dalej.

Kolejną ważną witaminą, jest witamina z grupy A, jest ona między innymi odpowiedzialna, za dobry stan naszego naskórka i zapobiega łamliwości paznokci. Ważna jest także dla ludzi, którzy mają problemy ze wzrokiem, ponieważ zapobiega zaćmie, a także nowotworowi rogówki, czy kurzej ślepocie.

Witamina C jest chyba najbardziej znaną witaminą i to głównie ją podają rodzice swoim dzieciom. Zwiększa ona odporność na przeziębienia, chroni skórę, przed zbyt szybkim jej zwiotczeniem, czy spowalnia proces powstawania zmarszczek. Bardzo ważne i mało znane jest także to, że zapobiega nadciśnieniu. Czyli tak naprawdę nie jest to witamina jedynie ważna dla dzieci, lecz także bardzo ważna dla osób starszych, nie tylko, gdy chcą lepiej wyglądać, lecz także zapobiec chorobom związanym z ciśnieniem.

Kwas foliowy, czyli tak naprawdę witamina B9, to witamina odpowiedzialna za tworzenie się nowych komórek, lecz nie tylko do tego ogranicza się jej rola i powinny o tym pamiętać przede wszystkim kobiety, które planują ciążę. Odpowiednie dostarczanie kwasu foliowego w całym okresie ciąży, wspomaga tworzenie się centralnego układu nerwowego dziecka. Centralny układ nerwowy tworzy się już od samego początku, więc nie warto odkładać branie tej witaminy, na późniejsze okresy ciąży.

Niech każda kobieta o siebie dba

Nie tylko te witaminy powinna brać kobieta, lecz także wiele innych. Można je dostarczać do organizmu w postaci naturalnej lub także w postaci różnych suplementów. O dokładne proporcje i odpowiednie źródła witamin, najlepiej jest się zgłosić do lekarza, który dobierze najlepsze produkty indywidualnie do każdej osoby.

http://urodaporady.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ