Wskazówki na temat golenia

Twarz, a co za tym idzie zarost, jest jednym z najważniejszych elementów wyglądu mężczyzny – podczas rozmowy od razu zwracamy na niego uwagę. Dlatego też warto zadbać o swoje włosy na twarzy kompleksowo – nie tylko usuwając je, ale także pielęgnując.

Codzienny rytuał – czy może być przyjemny?

Bardzo często mężczyźni niechętnie się golą, ponieważ kojarzy im się to z licznymi ranami i podrażnieniami. Prawda jest taka, że używają oni po prostu do tego złych narzędzi i kosmetyków, a golenie może być tak naprawdę bardzo przyjemnym rytuałem. Dlatego też pierwszym, co należy zrobić, wybierając odpowiednie akcesoria do golenia, jest zastanowienie się, czy zwykła jednorazowa maszynka nam wystarczy, czy wolimy postawić na brzytwę lub maszynkę na żyletki. Te dwa ostatnie rozwiązania są pewnego rodzaju powrotem do przeszłości, jednak są na tyle skuteczne, a przy tym nie powodują podrażnień i skaleczeń, że stają się także coraz bardziej popularne. Ważne jest także odpowiednie dobranie kosmetyków w trakcie i po goleniu. 

Kosmetyki do golenia – czym się charakteryzują?

W zależności od tego, czy będą to kosmetyki w trakcie czy po goleniu mają one inne właściwości i funkcje. Te podczas golenia mają za zadanie zmiękczyć włos i pomagać w jego usuwaniu za pomocą wybranego przez nas narzędzia. Natomiast wszelkie kosmetyki po goleniu mają za zadanie łagodzić wszelkie podrażnienia, nawilżać, a nawet dezynfekować ewentualnie powstałe przy goleniu mikrourazy. Warto także wiedzieć, że w przypadku zacięcia należy zastosować antybakteryjny płyn, najlepiej z sprayu, który ma za zadanie odkazić daną ranę. Zadanie te dobrze spełniają także wody po goleniu, które nie tylko przepięknie pachną, ale także zawierają w sobie solidną dawkę alkoholu. Następnie można na ranę zastosować żel łagodzący na skaleczenia, a na resztę twarzy nawilżający krem. Kosmetyki do golenia charakteryzują się także ciemną, prostą, męską oprawą graficzną – od niedawna etykiety męskich kosmetyków stylizowane są na te z ubiegłego wieku.  

Golenie od podstaw, czyli od czego zacząć

Jeśli mamy już wybrane odpowiednie akcesoria do golenia, a także kosmetyki, powinniśmy wiedzieć, jak poprawnie się golić, by nie zrobić sobie krzywdy. Ważna jest tutaj przede wszystkim pora. Najlepiej jest golić się rano, gdy skóra jest świeża, wypoczęta, a żadne drażniące czynniki zewnętrzne na nią jeszcze nie zadziałały. Następnie należy delikatnie zwilżyć skórę wodą, by potem nałożyć na nią krem lub piankę do golenia, która ma za zadanie ułatwić nam tę czynność. Kolejne kroki są nieco zróżnicowane ze względu na to, jakie akcesoria do golenia użyjemy, jednak najbardziej polecane są spokojne, krótkie ruchy podczas golenia z włosem i pod włos, a także częste opłukiwanie narzędzia z włosów. Gdy uznamy golenie za skończone, należy dokładnie umyć twarz, a następnie użyć wody kolońskiej lub nawilżającego, łagodzącego kremu do twarzy. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ